Kryptis – profesijų pasaulis

Gegužės 13 dieną gimnazijos mokiniai kartu su karjeros specialiste Olga Butkevič lankėsi Nemenčinės dienos užimtumo centre. Šis vizitas buvo puiki proga iš arti susipažinti su socialinio darbo kasdienybe – viena iš jautriausių, tačiau itin prasmingų profesijų.
Centro darbuotojai mokiniams pristatė, kokios veiklos organizuojamos neįgaliesiems, kaip kuriama kasdienė rutina padedanti stiprinti jų savarankiškumą, bendravimo įgūdžius bei emocinę gerovę. Taip pat buvo kalbama apie socialinio darbuotojo profesiją, iššūkius bei gebėjimus, kurių reikia dirbant su įvairių poreikių žmonėmis. Vizitas mokiniams paliko gilų įspūdį. Daugeliui tai buvo pirmoji galimybė iš arti pamatyti, kaip veikia įstaiga skirta neįgaliųjų integracijai į visuomenę. Tokie susitikimai ne tik plečia akiratį, bet ir gali tapti įkvėpimu renkantis gyvenimo kelią – galbūt net socialinio darbo profesiją ar savanorystę.

Dalyvavimas anglų kalbos konkurse

Gegužės 6 dieną Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis anglų kalbos diktanto konkursas penktų klasių mokiniams. Šių metų tema buvo “Daily Life of a Celebrity“ („Įžymybių kasdienybė“). Mūsų gimnazijai atstovavo Jakub Šukevič ir Armandas Grigas. Abu berniukai apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Projektas „Pavasario žiedas lange“

Mūsų darželyje nuo 2025 m. kovo 14 d. – balandžio 18 d. vyko Vilniaus rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtuali kūrybinių darbų paroda–projektas „Pavasario žiedas lange“. Projekto tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, saviraišką, domėjimąsi gamta bei pavasario atgimimu.
Pavasaris – tai atgimimo, naujų spalvų ir kūrybos metas. Būtent tokia nuotaika ir įkvėpė kūrybinį projektą, kuris subūrė Vilniaus rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenes. Projektas tapo puikia proga vaikams atsiskleisti per meninę veiklą, ugdyti kūrybiškumą, saviraišką bei estetinį suvokimą. Kartu buvo stiprinami ryšiai tarp vaikų, pedagogų ir šeimų, skatinamas bendruomeniškumas ir dalijimasis idėjomis.
Ši iniciatyva dar kartą įrodė, kad net mažiausiųjų rankomis padaryti darbeliai gali skleisti didelį džiaugsmą, šilumą ir vienybę. Nuoširdžiai dėkojame visoms dalyvavusioms įstaigoms ir bendruomenėm už nuoširdų įsitraukimą, kūrybą ir bendrystę.
Projektą organizavo Vilniaus r. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokytoja Genrika Vyšomirska.

https://youtu.be/uLowuyGafFA?feature=shared

Sveikinimas

Žemės savaitė mūsų gimnazijoje

Mūsų gimnazijoje Žemės diena virto tikra ekologine švente, kuri tęsėsi visą savaitę! Renginiuose dalyvavo visi mokiniai – nuo pačių mažiausių iki vyriausių klasių. Kiekviena grupė turėjo progą pagilinti savo žinias apie aplinkos apsaugą.
Vyko trys specialios ekologinės pamokos pritaikytos skirtingo amžiaus mokiniams. Per jas buvo kalbama apie tai, kaip svarbu rūpintis švaria aplinka, kaip kasdien galime saugoti savo planetą ir kokias pasekmes sukelia tarša. Mokiniai žiūrėjo edukacinius filmus, sprendė ekologines viktorinas ir dalyvavo įdomiose diskusijose.
Vienas iš gražiausių savaitės rezultatų – didelis Žemės plakatas, kurį kūrė visi mokiniai kartu. Tai tikras meno kūrinys, dabar puošiantis mokyklos koridorių ir primenantis, kaip svarbu rūpintis mūsų planeta.
Nepamiršome ir linksmybių – mokiniai dainavo ekologines daineles, kurios dar labiau pagyvino šią ypatingą savaitę. Visą renginį organizavo IIG klasė, o pagrindinė šventės koordinatorė buvo biologijos mokytoja Tatjana Mincevič. Nuoširdžiai dėkojame jai už rūpestį, pastangas ir entuziazmą. Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams už aktyvų dalyvavimą Žemės savaitėje! Mes parodėme, kad mūsų planetos likimas mums rūpi.

„Velykinis kaleidoskopas“

Velykų laikotarpis – kupinas stebuklo, džiaugsmo ir gražių tradicijų. Gimnazijos mokiniai, mokytojai dalyvavo rengiant projektą „Velykinis kaleidoskopas“. Projekto tikslas – supažindinti su Velykų papročiais, tradicijomis Lietuvoje ir kitose šalyse. Projektą rengė 2, 5 – IIG klasės. Projekto pristatymas vyko visomis mokykloje dėstomomis kalbomis.
Jaukių šv. Velykų!

Kalbų metodinė grupė

Atvirų durų dienos profesinėse mokyklose

Balandžio 10 d. gimnazijos mokiniai lankėsi profesinėse mokyklose, kuriose galėjo susipažinti su įvairiomis specialybėmis bei iš arčiau pamatyti, kaip vyksta profesinis mokymas.
Vizito metu mokiniai aplankė moderniai įrengtas mokymo dirbtuves bei praktinio mokymo kabinetus. Jie bendravo su dėstytojais ir mokiniais, kurie dalinosi savo patirtimi, pasakojo apie studijų eigą, praktikos galimybes bei karjeros perspektyvas baigus pasirinktą specialybę.
Daugiausiai dėmesio sulaukė automobilių mechaniko ir masažuotojo specialybės. Mokiniai ne tik stebėjo demonstracijas, bet kai kuriose dirbtuvėse ir patys galėjo išbandyti tam tikras užduotis.
Tokie apsilankymai yra puiki galimybė mokiniams geriau pažinti profesinio mokymo pasaulį ir galvoti apie savo tolimesnį kelią. Daugeliui šis vizitas padėjo suprasti, kad profesinė mokykla – tai ne tik praktiniai įgūdžiai, bet ir puiki starto aikštelė siekti savo svajonių karjeros


Pilietinio ugdymo ir anglų kalbos integruotas renginys „Nevyriausybinės organizacijos: kas tai?“

Balandžio 9 dieną gimnazijoje vyko integruotas pilietinio ugdymo ir anglų kalbos renginys 5-10 klasių mokiniams. Renginį pradėjo istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Ilona Masevič. Mokiniai sužinojo kas tai yra nevyriausybinės organizacijos, koks jų tikslas, nauda visuomenei, kaip galima prisidėti prie jų veiklos. IIG klasės mokiniai pristatė pranešimus anglų kalba apie juos dominančias organizacijas, pvz.: didžiausią pasaulyje paramos Bilo ir Melindos Geitsų fondą, „Gydytojai be sienų“, Raudonąjį Kryžių, humanitarinę organizaciją „Veiksmai prieš badą“, pasaulio gamtos fondą WWF ir apie Jungtinių Tautų vaikų fondą UNICEF

Anglų kalbos vyresn. mokytoja Veronika Grakalskienė,
istorijos vyresn. mokytoja Ilona Masevič

Prevencinis projektas „Draugaukime“

Kovo mėnesį gimnazijoje buvo įgyvendintos prevencinės veiklos, siekiančios skatinti draugišką atmosferą ir gerą mikroklimatą. Mokiniai dalyvavo integruotose pamokose ir užsiėmimuose, kuriuose buvo ugdomi tarpusavio pagarbos ir bendradarbiavimo įgūdžiai.
Įgyvendintos veiklos ne tik prisidėjo prie pozityvios atmosferos kūrimo, bet ir padėjo mokiniams išmokti svarbių socialinių įgūdžių, kurie pravers tiek mokykloje, tiek už jos ribų. Gimnazijoje ir toliau bus tęsiamos šios iniciatyvos, kad mokiniai galėtų tobulėti ne tik akademinėje srityje, bet ir asmeniniuose santykiuose bei gebėjimuose kurti draugišką ir saugią aplinką.

Išvyka į zoologijos parką

Priešmokyklinukai šiandien patyrė nepaprastą nuotykį zoologijos parke! Jie turėjo galimybę pamatyti daugybę įdomių gyvūnų: spalvingas papūgas, smalsius lemūrus, pavojingas, bet labai gražias gyvates, mielus triušiukus bei daugybę vabzdžių ir roplių.
Didžiausią džiaugsmą vaikams suteikė triušiukų maitinimas – jie su entuziazmu davė jiems specialaus pašaro ir stebėjo, kaip gyvūnėliai gardžiai kramsnoja skanėstus. Pasivaikščiojimas zoologijos parko takeliais buvo kupinas juoko, susižavėjimo ir smalsių klausimų.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Genrika Vyšomirska