Projektas „Robertas Burnsas – Škotijos dainius“

Nuo 1999 m. vasario 21-oji Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kalba – savita kiekvienos tautos ypatybė, mąstymo išraiška. Štai kodėl šiais laikais kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą.
Kovo 7 dieną gimnazijoje vyko projekto „Robertas Burnsas – Škotijos dainius“ pristatymas. 8 – IIIG klasių mokiniai keturiomis kalbomis supažindino susirinkusius su poeto biografija, folkloro, gamtos ir meilės įtaka jo kūrybai. Kiekvienas mokinys turėjo progą pasisakyti. Klasėje taip pat skambėjo lyrinės dainos, eilės kalnuotojo Škotijos kraštovaizdžio fone.
Kiekviena tauta turi savo šaliai nusipelnusių žmonių, tačiau ko gero tik škotai gali didžiuotis tuo, kad jų tautiečio, Roberto Bernso, gimimo diena tapo neoficialia nacionaline Škotijos švente ir yra švenčiama sausio 25 dieną.
R. Bernsas suvokė, kad škotų kalba anaiptol nėra joks mirštantis barbariškas dialektas. Škotų kalba galima perduoti visus poetinius atspalvius – nuo aštrios satyros iki švelniausių lyrinių motyvų. Roberto Bernso kūryba turi labai gilias nacionalines šaknis ir yra persmelkta meilės laisvei dvasia. Škotai niekuomet nepamiršdavo savo nepriklausomybės, todėl labai kruopščiai puoselėdavo nacionalines tradicijas, papročius, kalbą. Tai yra sektinas pavyzdys. Ypatingą vietą Bernso poezijoje užima meilės lyrika.
R. Bernso kalba labai turtinga: dažnai naudoja palyginimus ir floristines metaforas. Poetas giliai suprato gamtos esmę, nes pats buvo jos vaikas. Su Bernsu siejamas škotų poezijos škotų kalba paskutinis suklestėjimas.

Projektą kuravo Kalbų metodinė grupė.
Irena Šulska, lenkų (gimtosios) kalbos vyresn.mokytoja,
Veronika Grakalskienė, anglų kalbos vyresn.mokytoja
Jelena Mincevič, rusų kalbos vyresn. mokytoja