Kuriame taikią ir saugią mokyklą

2018 metų spalio mėnesį mūsų gimnazija prisijungė prie konfliktų prevencijos projekto „Taiki mokykla“, kurį inicijavo bei pristatė Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras. 2019 metų balandžio 24 dieną seminaru „Mokyklos konfliktų prevencijos strategijos kūrimas“ (vedėja klinikinė psichologė Eglė Šekštelienė) gimnazijos bendruomenė užbaigė mokymų ciklą.
      Programos paskirtis – įgalinti mokyklos bendruomenės narius konstruktyviai spręsti konfliktus ir mažinti agresyvaus bendravimo apraiškas, sukurti tokią mokymuisi draugišką aplinką, kurioje kiekvienas narys būtų fiziškai ir psichologiškai saugus, kad galėtų dirbti ir mokytis, palaikyti konstruktyvius ryšius tarp mokytojų, tėvų ir mokinių, kad kiekvieno poreikiai bei skirtingumas būtų gerbiami.
     Vykdantys šią programą mokymų vedėjai gavo po išsamų mokymų vadovą. Vedėjais buvo tapę gimnazijos mokiniai R. Pšednij, K. Majevska, I. Verkovska, M. Andrijevski, V. Šavlis, I. Verkovka, S. Bogucka, V. Kuznecova ir D. Makevič, kurie pravedė po šešis užsiėmimus 5-10 klasių mokiniams. Juose įvairiais interaktyviais metodais buvo nagrinėjamos konfliktų prevencijos ir intervencijos temos, mokiniai mokomi savęs ir kito pažinimo, jausmų įvardijimo ir jų tinkamo reiškimo, konfliktų atpažinimo ir jų sprendimo būdų, problemų sprendimo ieškojimo, savęs paskatinimo, asmeninės patirties refleksijos įgūdžių.
     Baigę mokymus ir pakalbinti mokiniai sakė, kad jiems tokia veikla labai patiko, kad visai kitaip dabar žiūri į pasitaikančias konfliktines situacijas, kad norėtų ir toliau dalyvauti, tęsti pradėtus užsiėmimus. Visi jaučiasi įgavę drąsos ir pasitikėjimo savo jėgomis būsimų programos veiklų įgyvendinimui.