Atvirų durų diena Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinėje

Mokiniai dalyvaudami profesinio veiklinimo programoje turi galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis ir mąstyti apie sėkmingą profesijos pasirinkimą.
     Balandžio 12 d. mūsų gimnazijos II ir IIIG klasių mokiniai pagal šią programą lankėsi Vilniaus apskrities VPK (Vyriausiojo Policijos Komisariato) Patrulių rinktinės būstinėje Dariaus ir Girėno gatvėje atvirų durų dienos renginyje. Renginys buvo skirtas policijos profesijos populiarinimui, taip pat jaunuomenės supažindinimui su policijos veiklos įvairove, išskirtinumu, iššūkiais.
     Patrulių rinktinės vadas pasveikino susirinkusius mokinius, mokytojus ir trumpai supažindino su policijos veikla. Gimnazistai susipažino su įvairių padalinių policijos pareigūnų profesijomis. Visus sužavėjo kinologų pasirodymas ir tarnybinių keturkojų gebėjimai sulaikant nusikaltėlius, ieškant paslėptų narkotinių medžiagų automobilyje. Mokiniai išbandė ir savo sumanumą tramdydami „besilinksminančią kompaniją”, o policijos kelių eismo patruliai parodė kaip tiksliai jiems reikia elgtis tokioje situacijoje. Angare apžiūrėjo įvairios paskirties policijos transporto priemones, įrankius, ginklus, galėjo pasitikrinti blaivumą, nuimti pirštų antspaudus. Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” pareigūnas papasakojo apie šio padalinio veiklą ir bendradarbiavimą su ES valstybių antiteroristinėmis organizacijomis.
Šis renginys mokiniams patiko. Jų nuomone, gautos žinios padės apsispręsti ateityje renkantis profesiją.

Veronika Grakalskienė, IIIG klasės auklėtoja
Olga Butkevič, socialinė pedagogė