ATR konstitucijos paminėjimas gegužės 3 dieną

Kasmet gegužės pradžioje minima 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos diena. Nors ir galiojo trumpai, ši Konstitucija svarbi ne tik Lenkijos, bet ir Lietuvos istorijai.
     Minint Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio metus, Lenkijos Respublikos nacionalinę šventę – Gegužės 3-iąją – ir 1791-ųjų pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje metines, Buivydžių T. Konvickio gimnazijoje vyko, jau tradicija tapęs, pedagogų ir mokinių dešimties kilometrų bėgimas Buivydžiai – Punžonys. Šiemet prie šio bėgimo prisijungė ir Bezdonių J. Slovackio gimnazijos bei Mostiškių mokyklos – daugiafunkcinio centro mokiniai. Tai puikus pilietiškumo, pagarbos laisvei ir pilietinėms teisėms pavyzdys.