TWORZYMY BEZPIECZNĄ SZKOŁĘ

W październiku 2018 roku nasze gimnazjum dołączyło się do prewencyjnego projektu ,,Bezpieczna szkoła’’, którego organizatorem jest Centrum Specjalnej Psychologii i Pedagogiki .
24 kwietnia 2019r. seminarem pt.,,Tworzenie strategii prewencyjnej konfliktów szkolnych’’ wspólnota gimnazjum zakończyła cykl szkoleń.
     Celem programu było nauczyć członków wspólnoty gimnazjalnej rozwiazywania konfliktów, stworzenia przyjaznej atmosfery do nauki i pracy, żeby każdy czuł się fizycznie i psychicznie bezpieczny i żeby zapotrzebowania i inność każdego były rozumiane i szanowane.
     Do realizacji tego programu byli wybrani kierownicy, którymi zostali uczniowie naszego gimnazjum: R.Pszedni, K.Majewska, I.Werkowska, M.Andrijewski, W.Szawlis, Ś.Bogucka, W.Kuzniecowa i D.Makiewicz, którzy przeprowadzili po 6 zajęć z uczniami klas 5-10. Podczas nich były omawiane tematy prewencji i interwencji konfliktów, a także sposobów ich rozwiązywania.
     Po zakończeniu szkoleń uczniowie dzielili się wrażeniami i mówili, że taka działalność bardzo im się podoba, że zupełnie inaczej widzą i rozumieją sytuacje konfliktowe. Chcieliby kontynuować zajęcia z młodszymi kolegami, bo takie szkolenia dodają odwagi i wiary w swoje możliwości.