Dzień Dziecka w naszym gimnazjum

,,Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi,
ale niewielu z nich pamięta o tym”.
Antoine de Saint-Exupery

Dzień Dziecka jest sympatycznym świętem, rozpowszechnionym w wielu krajach. To jeden z najbardziej lubianych przez większość dzieci dni w roku. Na całym świecie przypada w różne dni. Obchody mają wiele elementów wspólnych, ale nie brakuje też praktyk czy tradycji występujących tylko w danym kraju. Najważniejszą misją święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, ich prawa i potrzeby. W tym dniu rodzice, nauczyciele starają się zapewnić dzieciom jak najwięcej radości i atrakcji. Poświęca się im więcej czasu. Organizowane są różne imprezy, gry terenowe, warsztaty i wiele innych. Spełniane są dziecięce marzenia. Są zabierane w wyjątkowe miejsca, na wycieczki, na lody, niekiedy otrzymują też różne prezenty.
Dzień Dziecka w naszym gimnazjum obchodzony jest każdego roku 1 czerwca. W tym roku uczniowie klas 3-4, 5-8, IG -IVG wraz z wychowawcami oraz nauczycielem wychowania fizycznego mieli wyprawę nad jezioro Karockie. Przejść 8 kilometrów od gimnazjum (od Bujwidz) nie dla wszystkich było łatwym zadaniem, lecz kiedy uczniowie zobaczyli falującą wodę jeziora, szybko zapomnieli o zmęczeniu. Nad jeziorem uczniowie mieli gry i zabawy z piłką. Były także rozmowy i spacery, które pomogły zapoznać się młodzieży ze sobą bliżej. Uczniowie klas 0-2 po zajęciach nietradycyjnych busem szkolnym także przyjechali nad jezioro. Na wszystkich czekała smaczna niespodzianka od kucharek naszego gimnazjum. Dzień ten był pełen emocji i wrażeń. Uczestnicy wyprawy zachwyceni, zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu.
W Dniu Dziecka życzymy wszystkim nowych osiągnięć, dobrych kolegów i prawdziwych przyjaciół, dobrego zdrowia, oszałamiają cych sukcesów w nauce i w karierze.

Aurelija Šimanelytė,
członkini kółka ,,Klub dziennikarzy”