Išvyka į meteorologijos stotį ir geologijos muziejų

Birželio 9 d. mūsų gimnazijos 8 -9 klasių mokiniai kartu su Mostiškių daugiafunkcinio centro 9 klasės mokiniais ir geografijos mokytoja V. Vežbovič bei lenkų kalbos ir literatūros mokytoja I. Šulska pabuvojo Vilniaus universitete esančioje meteorologijos stotyje ir geologijos muziejuje. Čia mokiniai ne tik pagilino jau turimas žinias apie orų stebėjimą Vilniaus universitete, bet ir sužinojo daug naujo. Meteorologijos stotis VU įkurta 2012 metais. Veikia automatiškai ir visa informacija yra apdorojama kompiuterio pagalba. Pagal gautus duomenis yra sudaroma trumpalaikė orų prognozė. Lektorius labai išsamiai ir įdomiai pasakojo apie stotį ir joje veikiamus prietaisus. Taip pat mokiniai išklausė paskaitą geologijos muziejuje, kur išsamiai susipažino su mineralais ir uolienomis. Buvo paaiškinta kuo svarbi geologija dabar ir kokia informacija slypi Žemės gelmėse. Išvykos metu pagilintos geologijos ir meteorologijos žinios. Išvyka mokiniams buvo įdomi ir naudinga.