Święto Ostatniego Dzwonka

,,Zachowaj w pamięci nasze cudowne chwile,
ale nie bój się nowych”.

W piątek, 26 maja odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy maturalnej. Według tradycji, Święto Ostatniego Dzwonka rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym, podczas której uczestniczyła cała społeczność gimnazjum.
Następnie w Wielofunkcyjnym Ośrodku Kultury w Bujwidzach rozpoczęło się Święto Ostatniego Dzwonka. Ta uroczystość przebiegała tradycyjnie. Został zamknięty rozdział ycia szkolnego. Niech start do następnego etapu będzie trafny i udany!
Życzenia pomyślności na maturze oraz w dorosłym życiu brzmiały z ust Pani Dyrektor, wychowawcy klas początkowych, obecnej wychowawczyni, rodziców, najmłodszych przyjaciół – klasy zerowej oraz pierwszej. Koledzy maturzystów z klasy IIIG oraz klasy 8 zatańczyli poloneza.
Maturzyści w słowach pożegnania i kwiatach wyrazili swoją wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz swoim rodzicom za serce, poświęcony czas oraz za trud włożony w nauczanie i wychowywanie.
Dalej, według tradycji, abiturienci na ręce kolegów z klasy IIIG przekazali testament szkolny oraz klucz — symbol wiedzy, opieki i odpowiedzialności.
Na zakończenie uroczystości z udziałem ucznia klasy pierwszej zabrzmiał symboliczny ostatni dzwonek dla maturzystów, który towarzyszył w ciągu 12 lat nauki. To był dzień szczególny, pełen wspomnień, podziękowań i pożegnań, który pamięta się długo i często wraca we wspomnieniach.
Uroczystość zakończyła się w szkolnym parku, gdzie maturzyści na pamiątkę posadzili drzewo, zrobili pamiątkowe zdjęcia oraz wypuścili w niebo balony.
Życzymy Wam cierpliwości w oczekiwaniu na egzaminy, zdania matury i udanego startu w dorosłe życie!

Wychowawczyni klasy IVG
Teresa Gajlun