Karališkoji meilės istorija Renesanso Vilniuje

Gegužės 22 dieną IIIG klasės mokiniams vyko integruota istorijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoka netradicinėje aplinkoje – orientacinis žaidimas ,,Karališkoji meilės istorija Renesanso Vilniuje“. Orientacinio žaidimo metu mokiniai turėjo pasitelkę mobilioje aplikacijoje nurodytus žemėlapius patys susirasti reikiamus objektus ir atlikti jiems skirtas užduotis. Vienuoliktokai ieškojo Bonos Sforcos įkurto sodo, Žemutiniame mieste neišlikusių Radvilų rūmų, pasislėpusių Valdovų rūmų detalių, Vilniaus universiteto simbolinių durų, didikų Goštautų rūmų vietų. Žaidimo metu mokiniai sužinojo kaip renesanso epocha pasiekė Lietuvą, kaip ji reiškėsi Vilniaus mieste. Giliau pažino Lietuvos sostinės materialines ir nematerialines vertybes, pagilino istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros žinias.
Po integruotos pamokos vienuoliktokai aplankė dar vieną svarbų istorinį-kultūrinį objektą Užupyje, kuriame palaidota daug garsių Vilniaus ir Lietuvos XIX-XX a. veikėjų – Bernardinų kapines.

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja
Beata Martinkevič
Istorijos vyresn. mokytoja Ilona Masevič