Historia królewskiej miłości w renesansowym Wilnie

22 maja br. uczniowie klasy IIIG naszego gimnazjum mieli integrowaną lekcję historii i języka litewskiego w nietradycyjnym otoczeniu. Była to gra terenowa – ,,Historia królewskiej miłości w renesansowym Wilnie‘‘, w czasie której musieli znaleźć określone obiekty ( np. sad, założony przez królową Bonę, ukryte elementy Pałacu Władców, symboliczne drzwi Uniwersytetu Wileńskiego i in.) i wykonać różne zadania. W czasie tej ciekawej, nietradycyjnej lekcji uczniowie dowiedzieli się też, jak epoka odrodzenia dotarła do Litwy i jakie znaczenie miała dla rozwoju Wilna.
Po lekcji integracyjnej zwiedzili jeszcze jeden znaczący obiekt dla stolicy Litwy – Cmentarz Bernardyński, który stał się miejscem spoczynku dla wielu znanych działaczy Litwy i Wilna XIX-XXw.

St.nauczycielka jęz. litewskiego i literatury
Beata Martinkiewicz
St.nauczycielka historii Ilona Masiewicz