Wręczenie świadectw dojrzałości

                                   7 sierpnia br. na stadionie przy gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości tegorocznym absolwentom. Wszyscy pomyślnie złożyli egzaminy szkolne i państwowe. Większość z Nich została uhonorowana medalami i dyplomami za zwycięstwa w zawodach sportowych i dobrą naukę. Gratulacje abiturientom składali nie tylko dyrekcja i nauczyciele gimnazjum, ale też rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, przyjaciele. Pod tradycyjny dźwięk ,,ostatniego dzwonka‘‘życzyliśmy Im wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Bądźcie szczęśliwi!

Wychowawczyni klasy Weronika Grakalskienė

Mała Matura – 2020


      7 lipca uczniowie i rodzice spieszyli do gimnazjum. Okazja niezwykła: wręczenie świadectw „małej matury”. Uczniom klasy IIG. Pełniąca obowiązki dyrektora pani Zenobia Mikielewicz serdecznie pozdrowiła uczniów mówiąc, że każdy swoje szczęście układa sam, a zdobyte wyksztalcenie pomoże je osiągnąć. Życzyła powodzenia w dalszej nauce. Wychowawczyni wręczyła dyplomy za dobrą naukę, uczestnictwo w konkursach, zawodach sportowych, aktywny udział w życiu klasy i gimnazjum. Piękne słowa podziękowania nauczycielom złożyli rodzice.

       Życzymy uczniom klasy IIG dalej zdobywać wiedzę, otrzymać świadectwa dojrzałości, wybrać zawód i spełnić swoje marzenia.

Zakończenie roku szkolnego klas 1 – 4

                 We wtorek, 2 czerwca, uczniowie klas 1 – 4 z wielkim wzruszeniem oczekiwali na kolejne, tym razem ostatnie wspólne spotkanie online . Przed komputerem zebrali się uczniowie wraz z rodzicami, a także p. o. dyrektora pani Zenobia Mikielewicz.
Wszyscy życzyli sobie nawzajem ciepłego lata, treściwie spędzonego czasu podczas letnich wakacji, dobrego zdrowia, moc miłych chwil w gronie rodzinnym, gorącej wody w jeziorze, a także rychłego powrotu do szkolnej ławy, tej realnej rzeczywistości szkolnej.

Ostatni dzwonek

,,Żegnamy dziś Ciebie , Szkoło,
Wychodzimy w daleką drogę.
Minęła ostatnia lekcja,
Zadźwięczał ostatni dzwonek.‘‘

               W piątek, 22 maja w naszym gimnazjum odbyło się tradycyjne święto maturzystów ,,Ostatni Dzwonek‘‘. Uczniowie IVG klasy wirtualnie podziękowali administracji, rodzicom, pierwszej nauczycielce, wychowawczyniom, przedmiotowcom, pracownikom placówki za wspólnie spędzone lata.

             Życzę wychowankom optymizmu i sukcesów podczas sesji egzaminacyjnej.Wierzę, że odpowiednio wykorzystają zdobytą w szkole wiedzę i wspaniale złożą egzaminy. Przepiękna róża i drzewko będą przypominały nam o naszych uczniach. Dziękuję.

Wychowawczyni IVG klasy Weronika Grakalskienė

Żegnaj, szkoło!

Dzień Konstytucji 3 Maja

                        Jedną z wielu tradycji Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach jest Bieg poświęcony Konstytucji 3 Maja. Ogólna trasa wynosi 10 km, od gmachu gimnazjum aż do kaplicy-mauzoleum generała Daniela Konarzewskiego w Punżankach (rej. święciański, gmina Maguny).
Przestrzegając zasad zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, w biegu uczestniczyło kilka rodzin, niosąc flagi Litwy, Polski i Unii Europejskiej. Każda rodzina biegła swój odcinek trasy. Nie zważając na pandemię i ponurą pogodę, tradycyjny Bieg 3 Maja odbył się, a biegacze powrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń i satysfakcji.

Świąteczny wycinek zdalnego nauczania – wirtualna wystawa prac

Wesolych swiąt Wielkanocy!

RADOSNA WIELKANOC

Szkoły są zamknięte, a dzieci i młodzież pozostają w domach, ale to nie znaczy, że mają wakacje. W ramach zdalnego nauczania uczniowie wzięli czynny udział w wystawie prac plastycznych na temat ,, Radosna Wielkanoc,,.Z przyjemnością prezentujemy prace uczniów.

Dziękujemy uczniom za piękne prace plastyczne i ich rodzicom za wsparcie w realizacji zadań.

SVARBI ŽINIA!!!

Nuo pirmadienio, kovo 30 d.,
prasideda mokymas nuotoliniu būdu.
Ištvermės mokytojams, sėkmės mokiniams, kantrybės tėveliams.

Saugumo_priemonių_naudojimas
Aktuali informacija apie koronavirusą
Rekomendacijos dėl apsaugos priemonių
https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso
Sprendimas dėl elgesio parkuose ir kitose viešose vietose

Nedarbingumo pažymėjimų tvarka

Su COVID-19 susijusi gyventojų ir verslo statistika

Gerbiama Vilniaus r. T. Konvickio gimnazijos bendruomene,
vadovaujantis 2020 m. kovo 12 d. specialaus Vyriausybės posėdžio sprendimu gimnazijoje ir darželyje
stabdomas ugdymo procesas
nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.,
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu keičiamas mokinių pavasario atostogų laikas į
2020 m. kovo 13 d. – kovo 27 d.

Gimnazijos autobusiukai šiomis dienomis nevažiuos.