Dzień Języków Europejskich

Obchody Dnia Języków Europejskich stały się w naszym gimnazjum piękną tradycją . 26 września zebraliśmy się wszyscy w gabinecie języków obcych. Uczniowie klas 7,8, IG w różnych językach przyszykowali krótkie wystąpienia i prezentacje o historii powstania tego dnia i jego ważności, o zastosowaniu różnych języków w wielu sferach naszego życia i innych językowych ciekawostkach. Uczniowie klas 2-6 upiększali ,,drzewko językowe‘‘różnokolorowymi papierowymi jabłuszkami, na których w różnych językach pisali ,,czarodziejskie‘‘ słowa i życzenia na rozmaite okazje. Gimnaziści klasy IIIG wypróbowali swoje siły w tłumaczeniu fragmentu powieści ,,Wschody i zachody księżyca‘‘ autorstwa patrona naszego gimnazjum Tadeusza Konwickiego na języki litewski, angielski i rosyjski. Cztery uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w konkursie tłumaczeń, poświęconym Dniowi Języków Europejskich, zorganizowanym przez Centrum Językowe Instytucji Państwowych. Dziewczynki pisały esej w języku ojczystym o tym, jak znajomość różnych języków i kultur wzbogaca życie oraz otwiera nowe możliwości i tłumaczyły go na język obcy.
Litewskie przysłowie ludowe głosi: ,,Czego w młodości się nauczysz, całe życie będziesz umiał‘‘. Więc nie omijajcie okazji nauczyć się czegoś nowego! Może to będzie nowy język, nauczywszy się którego zostaniecie tłumaczami i pomożecie porozumiewać się innym?

Grupa metodyczna języków