„Veiksmo savaitė  BE PATYČIŲ“

Kovo 19 – 23 dienomis Vilniaus r. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija prisijungė prie „Vaikų linijos“ inicijuotos akcijos „Veiksmo savaitė  BE PATYČIŲ“. Įvairių veiklų metu buvo kalbama apie  patyčias, toleranciją, draugiškumą artimam, draugui bei nepažįstamam žmogui. Veiksmo savaitės metu buvo organizuojami patyčių prevencijai skirti užsiėmimai. Pradinių klasių mokiniai su specialiuoju pedagogu diskutavo kas vaikus džiugina, kas skaudina. Vaikai laisvai kalbėjo apie savo išgyventas emocijas, iš ko jie atskiria ar žmogus linksmas, laimingas, nuliūdęs. Vieni vaidino emocijas, kiti turėjo atspėti, kokį jausmą suvaidino ir paaiškinti, iš ko nusprendė, kokia tai emocija. Susitikimo pabaigoje mokiniai aktyviai piešė savo emocijas.
          Socialinė pedagogė su mokiniais kalbėjo apie draugystę, aiškinosi kas padeda išlaikyti draugystę. Aptarė ,, Gero bendravimo taisykles“, žiūrėjo prevencinį filmuką, diskutavo į ką galima kreiptis pagalbos patiriant ar pastebėjus patyčias.
           Įdomų ir turiningą susitikimą su Jaroslavu Milevskiu turėjo vyresniųjų klasių mokiniai. Vaikinas supažindino su neįgaliųjų žmonių poreikiais, ypatumais ir problemomis. Tai buvo įspūdinga tolerancijos pamoka.
Dėkojame visiems mokytojams, kurie prisidėjo prie šios akcijos vykdymo.