Geroji patirtis – integruota pamoka „Fotografija pro fizikos prizmę“

Kovo 27 d. 8 ir IG klasių mokiniai turėjo atvirą integruotą fizikos ir istorijos pamoką „Fotografija pro fizikos prizmę“. Istorijos mokytojas, žymus fotografas Marian Dzvinel įdomiai ir vaizdžiai papasakojo apie fotografijos atsiradimo istoriją, pirmuosius fotoaparatus ir jų veikimo principus, parodė paprasčiausio fotoaparato modelį, kurį pats ir sukonstravo. Fizikos mokytoja Alina Makovska su mokiniais analizavo jo nuotraukas. Tyrinėdami jose įžvelgė mechanikos, termodinamikos ir optikos fizikinius reiškinius, prisiminė aprašančias formules ir dėsnius. Mokiniai mokėsi atrasti fizikinius dėsnius gamtos reiškiniuose ir besikeičiančiame pasaulyje. Pamoka buvo įdomi ne tik istorine ir fizikine prasme, kėlė estetinį pasigėrėjimą, nes nuotraukos buvo labai meniškos ir gražios. Mokiniai patyrė daug įspūdžių ir įgijo nemažai praktinių žinių.