Tarptautinė programa „Obuolio draugai“

2021-2022 m.m. antrų bei trečių klasių mokiniai dalyvauja prevencinėje programoje „Obuolio draugai“. Ši programa padeda vaikams įgyti įgūdžių, reikalingų užklupus sunkiems jausmams, tokiems kaip liūdesys ar pyktis, įveikti kasdienio gyvenimo sunkumus, pavyzdžiui, spręsti kylančius ginčus, susirasti naujų draugų ar tinkamai reaguoti į įvairius – didelius ir mažus – pokyčius. Dalyvaudami programoje „Obuolio draugai“, vaikai įgunda įveikti sunkumus ir nusivylimą. Šie įgūdžiai padeda vaikams gyventi visavertį gyvenimą.
Programos idėja aktuali: jei vaikus vaikystėje išmokysime įveikti emocinius ir socialinius sunkumus, jie ne tik augs laimingesni patys ir darys laimingesniais aplinkinius, bet ir lengviau susidoros su kritinėmis situacijomis tiek paauglystėje, tiek ir būdami suaugę.
Programa „Obuolio draugai“ yra svarbi vaiko ugdymui ir raidai, nes ugdo jo asmeninę, socialinę ir komunikavimo kompetencijas. Šios vaiko įgytos kompetencijos padeda palaikyti gerą emocinę jo savijautą bei kurti saugų draugišką mikroklimatą ugdymo įstaigoje, daro teigiamą įtaką vaiko akademiniams pasiekimams.

Programos koordinatorė
socialinė pedagogė Olga Butkevič