Minint Europos kalbų dieną…

Pirmą kartą Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Mūsų gimnazijoje taip pat tapo įprasta paminėti šią dieną.
1-4 klasių mokiniai papuošė klasių kabinetų duris posakiais įvairiomis kalbomis, Europos šalių vėliavomis. Septintokai supažindino su Europos kalbų dienos atsiradimo istorija. Penktokai pasidalijo patarimais, kaip lengviau išmokti anglų kalbos abėcėlę. IIG klasės mokiniai paruošė pateiktis apie lietuvių kalbos gramatikos ir lietuvių kalbos žodyno autorių K. Būgą bei rusų kalbos abėcėlės atsiradimo istoriją. IIIG klasės mokiniai pakvietė į virtualią kelionę po Lietuvą A. Mickevičiaus garsiojo nacionalinio epo „Ponas Tadas“ invokacijos pradžios „Tėvyne Lietuva, mielesnė už sveikatą!“ vertimu penkiomis kalbomis. IVG klasė papasakojo apie populiariausių anglų kalbos posakių vartojimą lenkų kalba ir aiškino jų reikšmę.
Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Kalbų metodinė grupė