Senolių vaikystės žaislai

Žaisdami galime mokytis pačių įvairiausių dalykų. Žaidė akmens amžiaus vaikai, žaidė viduramžiais, žaidžia ir šiuolaikiniai vaikai. Tačiau daug svarbiau suvokti, jog pats žaislas ir žaidimas yra kasdienybės istorijos dalis.
              Šiltą pavasario gegužės 8 dieną Lietuvos Nacionaliniame muziejuje Vilniuje patiems mažiausiems gimnazijos mokinukams – pirmai klasei ir ikimokyklinio amžiaus grupei, vyko netradicinio ugdymo pamokėlė „Vaikai ir žaislai“, kurios tikslas ugdyti vaiko asmenybę, norą daugiau sužinoti, atrasti mokslo džiaugsmą per senųjų žaislų tyrinėjimą. Vaikai supažino su senolių vaikystės pramogomis. Jie susidomėję apžiūrėjo žaislus, kuriuos mėgo jų seneliai ir konstatavo, kad šiandieniniai žaislai yra daug įvairesni ir spalvingesni. Mažieji susipažino ir su muziejaus kolekcija. Įspūdžių patirta begalybė, tad buvo kuo grįžus pasidalinti su draugais ir tėveliais.