Pasiklausykime tylos….

Daugybė žmonių kasdien patiria triukšmo poveikį ir visą su juo susijusią riziką. Tai rimta problema ir mokyklose. Nuo balandžio 23 dienos visą savaitę mūsų gimnazijoje pirmąją pertrauką buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, vykdoma akcija ,,Pertrauka tyloje”, kurią inicijavo Vilniaus miesto sveikatos biuras. Šios dienos minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo problemą ir priminti visiems, kokia svarbi yra tyla. Šią dieną skatinama nurimti, pagalvoti apie triukšmo žalą ir prisiimti atsakomybę už tylios aplinkos kūrimą bei puoselėjimą. Akcijos ,,Pertrauka tyloje” metu mokiniai buvo kviečiami netriukšmauti, garsiai nesikalbėti, nešūkauti ir laiką leisti tyloje. Su vyresniaisiais mokiniais diskutuota kas yra triukšmas, kaip jis veikia žmonių sveikatą, skatinama suvokti tylos naudą. Mažesnieji ėjo pasivaikščioti, piešė draudžiamuosius triukšmo ženklus, žaidė stalo žaidimus, skaitė. Prie akcijos prisidėjo visi mokytojai.
Išmokime mėgautis tyla ir suprasime, kiek daug ji mums reiškia.