„Nikotino teismas” Buivydžiuose

Saulėtą ketvirtadienio popietę Buivydžių vidurinės mokyklos bendruomenė dalyvavo prevencinėje akcijoje, kuria siekė paminėti Pasaulinę dieną be tabako „Dieną be cigaretės“, vykstančią kasmet gegužės 31 dieną.

Siekiant atkreipti dėmesį į rūkymo sukeliamą žalą, sužaliavusiame mokyklos parke prie laužavietės buvo improvizuota teismo salė. Teismo posėdžiui pirmininkavo mokyklos prezidentė -„teisėja“, kaltinimus pateikė „prokuroras“. Teisiamųjų suole sėdėjo neįprastas asmuo – Nikotinas, kurio portretą, skambant griausmingai muzikai, budeliai iškilmingai įnešė į „teismo salę“. Nusikaltėlis turėjo teisę į gynybą, tad jį gynė „advokatas“. „Prokuroras“ kaltino, o liudytojai aktyviai teikė parodymus apie Nikotino nusikalstamą veiką, įtikinamai ir emocionaliai įrodinėjo jo kaltę, pateikė iš anksto ekspertų paruoštus, neginčijamus kaltės įrodymus. Nikotiną pagrįstai kaltino sveikatos žalojimu, darbingumo mažinimu, mirtinų ligų sukėlimu bei kitais nusikaltimais. Ypatingą dėmesį liudytojai atkreipė į Nikotino sukeliamą žalą rūkančių mokinių organizmui. „Prokuroro“ kaltinimus palaikė 5-11 klasių mokiniai „teismo posėdyje“ iškėlę per dailės pamokas nupieštus plakatus. Iš plakatų turinio akivaizdžiai buvo galima suprasti, kad visi susirinkusieji yra nusistatę prieš rūkymą ir reikalauja griežčiausio nuosprendžio Nikotinui – mirties bausmės.

Nikotino gynėjai buvo puikiai pasiruošę. „Advokatas“ gindamas Nikotiną, visų jo blogybių jūroje labai stengėsi rasti nors krislelį gėrio, nes juk nėra tokio nusikaltėlio, kuriam visiškai nebūtų jokio gailestingumo, tačiau gynėjas bylą pralaimėjo. „Aukščiausiasis teismas“ įdėmiai išklausė visus argumentus „už“ ir „prieš“ ir priėmė vienintelį galimą teisingą nuosprendį – pripažinti Nikotiną kaltu ir skirti jam „mirties bausmę“. „Teisėja“ paskelbė nuosprendį, o budeliai nedelsdami jį įvykdė – nusikaltėlis buvo sudegintas ant laužo. Aidint susirinkusiųjų plojimams ugnies liepsnose žuvo vienas iš didžiausių žmonijos piktadarių. Kartu buvo sudeginta ir Nikotino draugužė, propaguojanti tabaką ir rūkymą – didžiulė cigaretė kartu su visu pakeliu.

Kaltintojai kartu su auditorija šventė pergalę – nugalėtas piktadarys Nikotinas, negailestingas žudikas ir sveikatos naikintojas. Nikotino gynėjai, supratę esantys bejėgiai prieš įrodymus, prisijungė prie įsiplieskusios džiaugsmo audros.

Viliamės, kad po šio įspūdingo renginio mūsų mokykloje, Nikotinas niekada neprisikels iš mirusiųjų ir neatgims iš laužo, kuriame mes jį sudeginome, pelenų,..

Biologijos mokytoja

Tatjana Mincevič

IMG_2656IMG_2593 IMG_2597 IMG_2600 IMG_2601 IMG_2604 IMG_2612 IMG_2614 IMG_2615 IMG_2621 IMG_2626 IMG_2627 IMG_2628 IMG_2632 IMG_2634 IMG_2635 IMG_2641 IMG_2644 IMG_2654 IMG_2676 IMG_2681 IMG_2686