Klasės išvyka

Svarbios Lietuvai šventės išvakarėse, vasario 15 dieną, IIG klasės mokiniai lankėsi Vilniuje Lietuvos nacionalinio transliuotojo (LRT) muziejuje ir Genocido aukų muziejuje.

LRT muziejaus darbuotoja supažindino su Lietuvos radijo ir televizijos istorija, papasakojo kaip buvo kuriamos radijo ir televizijos laidos. Pamatėme pirmą televizijos studiją, kurioje dabar filmuojama populiariausia laida vaikams „Gustavo enciklopedija“. Labai susidomėję stebėjome tiesioginio eterio žurnalistų darbą ir laidos „Rusų gatvė“ įrašymą. Pabuvome grimo kambaryje. Didelį įspūdį paliko didžioji LRT studija, kurioje filmuojama Eurovizijos nacionalinė atranka ir laida „Auksinis protas“.

Mūsų kelionė tęsėsi Genocido aukų muziejuje. Edukacinio užsiėmimo metu mus supažindino su skaudžiu ir tragišku XX amžiaus lietuvių tautos istoriniu laikotarpiu – nepriklausomybės praradimu, represijomis, tremtimi, lageriais, kalėjimais. Apžiūrėjome buvusį KGB kalėjimą. Kupini įspūdžių ir pamąstymų grįžome namo. Rekomenduojame ir kitiems mūsų gimnazijos mokiniams aplankyti šiuos muziejus.

IIG klasės auklėtoja Veronika Grakalskienė