Wycieczka klasowa

15 lutego b.r. uczniowie IIG klasy naszego gimnazjum byli na wycieczce w Wilnie, zwiedzając Muzeum Litewskiego Radia i Telewizji (LRT) oraz Muzeum Ofiar Ludobójstwa.

Pracowniczka muzeum LRT zapoznała uczniów z historią radia i telewizji litewskiej, opowiedziała, jak były tworzone audycje radiowe i telewizyjne. Zobaczyliśmy pierwsze studium telewizyjne, gdzie obecnie jest filmowany najpopularniejszy program dla dzieci “ Encyklopedia Gustawa”. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy pracę dziennikarzy, byliśmy w pokoju do charakteryzacji. Duże wrażenie zrobiło studium LRT, w którym był filmowany nacjonalny odbiór do Eurowizji i program “ Złoty mózg“.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Ofiar Ludobójstwa. W czasie zajęcia edukacyjnego zapoznaliśmy się z tragicznym i bolesnym dla narodu litewskiego okresem XX wieku – utratą niepodległości, represjami, zsyłkami, lagrami, więzieniami. Obejrzeliśmy więzienie byłego KGB.

Pełni wrażeń oraz tematów do rozmyślania wróciliśmy do domu. Proponujemy również innym klasom naszego gimnazjum odwiedzić te muzea.

Wychowawczyni IIG klasy Veronika Grakalskienė