HAPPY BIRTHDAY, LITHUANIA!

Svetur tėvynės nesurasi. (J. V. Gėtė)

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtąsias metines, vasario 14 dieną mūsų gimnazijoje vyko renginys anglų kalba Happy Birthday, Lithuania („Su gimimo diena, Lietuva!“), kuriame dalyvavo 4 – IIG klasių mokiniai ir mokytojai. Dalyviai susirinko užsienio kalbų kabinete. Vedėjai – IIG klasė. Skambant SEL‘o dainai „Aš žiūriu į tave, pasauli“ pažiūrėtas trumpas filmukas apie Lietuvos gamtos nepakartojamą grožį. Renginio vedėjai pristatė svarbiausius Lietuvos istorijos etapus: Lietuvos vardo paminėjimą Kvedlinburgo kronikose, Gintaro kelią, Žalgirio mūšį, Vytauto Didžiojo reikšmę Lietuvai, krikščionybės priėmimą, lietuvių sąsajas su gamta atsispindinčias varduose, pirmą knygą, mokyklą, universiteto įkūrimą. Daug dėmesio buvo skirta profesoriaus Liudo Mažylio vertingam pasiekimui – atrastam Lietuvos nepriklausomybės akto originalui. Renginio pabaigoje mokinių laukė testas. Teisingai atsakiusieji į klausimus gavo po saldžią staigmeną.

Mylėkime savo tėvynę! Gražių visiems švenčių!

Anglų kalbos vyresn. mokytoja Veronika Grakalskienė