IIIG klasės biologijos ir fizikos pamokos nemokyklinėje erdvėje

Vilniaus r. Buivydžių gimnazijos IIIG klasės mokiniai rugsėjo 22 dieną praleido labai įdomiai ir turiningai, nes pamokos jiems vyko nemokyklinėje erdvėje: nuostabiame gamtos kampelyje ir kvantinės elektronikos pasaulyje.

Pirmoji pamoka įvyko LEU oranžerijoje, kur mokinius pasitiko vyresn. botanikė Teresė Jokšienė parodžiusi tikrą vasaros oazę, kurioje auga apie 800 rūšių pačių įdomiausių ir egzotiškiausių augalų, atvežtų iš įvairių pasaulio kampelių. Mokiniai susipažino su augalų pavadinimais, sužinojo apie jų žalingas ir naudingas savybes, teikiamą naudą žmogui. Ypač džiugu buvo tai, kad augalus mokiniai galėjo ne tik pamatyti, bet ir paliesti, pauostyti, paklausti apie jų auginimo sąlygas. Pamatyta, kaip Lietuvoje auga bananai, figos, papajos, imbieras, kardamonas, vanilė ir kiti šiltų kraštų augalai. Kiekvienas mokinys galėjo teoriškai pasirinkti tokį augalą, kurį norėtų išsiauginti namuose, pvz.: tokį, kuris ėda vabzdžius, saugo nuo elektromagnetinės spinduliuotės, veda skanius vaisius ar tiesiog yra ypatingo grožio.

Pabuvus natūralios gamtos apsuptyje aplankytas šiuolaikinės technikos pasaulis – VU Lazerinių tyrimų centras. Tai didžiausias ir stipriausias mokslinis padalinys Lietuvoje, kuriame vykdomi lazerių fizikos, netiesinių optinių reiškinių, lazerinės spektroskopijos tyrimai, lazerių taikymo ir lazerinių technologijų kūrimo darbai. VU LTC visus svetingai pasitiko lektorius, vyresn. mokslo darbuotojas Dr. Domas Paipulas. Jis mūsų mokyklos gimnazistams kaip tikriems studentams pravedė paskaitą. Lektorius, naudodamasis multimedija, papasakojo apie lazerių atsiradimą, konstrukciją, gamybą bei taikymo sritis. Didžiuodamasis konstatavo, kad Lietuvoje pagaminti lazeriai yra labai kokybiški ir perkami įvairių pasaulio šalių. Laboratorijoje mokiniai galėjo pamatyti tikrojo lazerio veikimą. Atminimui Dr. Domas Paipulas lazeriu išgraviravo ant mokinių mobiliųjų telefonų korpusų užrašus.

Esame labai dėkingi LEU vyresn. botanikei Teresė Jokšienei ir VU LTC lektoriui, vyresn. mokslo darbuotojui dr. Domui Paipului už nepaprastai įdomias pamokas nemokyklinėje erdvėje. Gauta informacija iš tikrų profesionalų klausinėjant, stebint, liečiant augalus bei techniką, ilgai liks mokinių atmintyje, bus naudinga jiems ateityje, o gal ir renkantis būsimą profesiją.

Alina Makovska, fizikos mokytoja

Tatjana Mincevič, biologijos mokytoja metodininkė

IMG_5065 []IMG_5053 [] IMG_5056 [] IMG_5059 []IMG_5004 [] IMG_5024 [] IMG_5026 []