Europos kalbų diena mūsų gimnazijoje

„KALBA YRA BENDRAS MEILĖS RYŠYS, VIENYBĖS MOTINA, PILIETIŠKUMO TĖVAS, VALSTYBĖS SARGAS“

(M. Daukša)

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Minint šią dieną siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, išugdyti pagarbą kiekvienai kalbai.

Ši Europos kalbų diena ypatinga – pirmą kartą švenčiama įteisintoje GIMNAZIJOJE. Rugsėjo 24-ąją per ilgąją pertrauką šventiškai pasipuošę mokiniai, mokytojai, gimnazijos darbuotojai susirinko antro aukšto vestibiulyje. Minėjimą pradėjo aštuntos klasės mokiniai Gabrielė Zurzaitė ir Daniel Andžejevski, kurie pasveikino visus renginio dalyvius, papasakojo apie Europos kalbų dienos reikšmę ir pakvietė kiekvienos klasės atstovus papuošti simbolinį Kalbų ąžuolą. Netrukus vestibiulyje stovinčio medžio šakos buvo padabintos įvairių šalių vėliavų spalvomis nudažytais lapais, ant kurių buvo mūsų gimnazijoje mokomomis, kaimyninių, Europos šalių kalbomis užrašytos mintys apie kalbą. Medis atgijo, suplazdėjo įvairiomis spalvomis ir visi pamatė kokia įvairiakalbė yra Europa.

Renginį organizavo kalbų metodinė grupė.

IMG_5179IMG_5141 IMG_5144 IMG_5149 IMG_5152 IMG_5156 IMG_5157 IMG_5159