Dzień języków europejskich w naszym gimnazjum

26 września – dzień języków europejskich – świętowany jest w całej Europie. W ten sposób pokazuje się, że wielojęzyczność jest jedną z najważniejszych wartości Europy, a także podkreśla się, że znajomość języków wzbogaca życie każdego z nas.

Nasza szkoła od dawna obchodzi to święto, ale bieżący rok jest wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy świętujemy je w GIMNAZJUM.

24 września w czasie długiej przerwy świątecznie ubrani uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zebrali się w foyer szkoły na drugim piętrze. Uroczystość rozpoczęli uczniowie 8 klasy Gabrielė Zurzaitė i Daniel Andrzejewski, którzy przypomnieli zebranym o znaczeniu dnia języków europejskich i zaprosili przedstawicieli każdej klasy posadzić symboliczny „dąb języków“.

Wkrótce gałęzie drzewa okryły się liśćmi, na których można przeczytać sentencje o językach krajów bałtyckich, naszych sąsiadów oraz języków, których uczą się uczniowie naszego gimnazjum. Listki zostały pomalowane w kolorach sztandarów tych państw. IMG_5179IMG_5141 IMG_5144 IMG_5149 IMG_5152 IMG_5156 IMG_5157 IMG_5159