Edukacinė – pažintinė kelionė į Kauną

Ankstyvą lapkričio 28-osios rytą 3–12 klasių mokiniai ir mokytojai dideliu patogiu autobusu pajudėjo Laikinosios sostinės link. Buvo numatyta aplankyti daug objektų, todėl nerimauta ar visur spėsime, ar nepavargsime? Patyrusios gidės Linos dėka kelionė tikrai neprailgo! Važiuojant laikas prabėgo greitai. Vos tik suspėjome atsakyti į surengtos viktorinos klausimus ir pasidžiaugti prizais, kai pasirodė pirmieji Kauno pastatai.

Pirmiausia aplankėme prie Kauno marių Algirdo Brazausko vardo hidroelektrinę. Čia apžiūrėjome kaip didžiuliu kompiuteriu valdoma elektrinė ir gaminama elektra. Įspūdinga! Stabtelėję prie marių sužinojome kada jos suformuotos ir pėstute patraukėme apžiūrėti Lietuvos baroko architektūros šedevro – Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblio, kurį plačiai išgarsino kamaldulių Dievo Motinos paveikslas. Dėkojame seseriai kazimierietei Editai už nuostabią ekskursiją.

Toliau ekskursija tęsėsi Kauno senamiestyje. Žiūrėdami į Nemuno vandenis sužinojome apie istorinius Kauno potvynius. Pamatėme Perkūno namus, Jėzuitų gimnaziją, kurioje mokytojavo Adomas Mickevičius, J. Tumas Vaižgantas, kunigų seminariją, Maironio ,Valančiaus paminklus, Kauno pilį ir Rotušę. Rotušės aikštėje pasigrožėjome pagrindine miesto „debesų egle“, kuri iš putplasčio indelių segmentų ir sidabru tviskančio ažūro grandinėlių atrodė kaip debesų kamuoliai ant kurių sutūpę angelai.

Mokiniai nekantravo aplankyti Velnių muziejų. Ką gi, abejingų tikrai neliko! Apgailestavome, kad Vilniuje nėra Karo muziejaus– galėtume dažniau nuvykti į rengiamas edukacines programas. Tado Ivanausko zoologijos muziejuje per pažintinę ekskursiją pamatėme gausią mūsų planetos faunos įvairovę.

Laisvės alėja grįždami į autobusą regėjome Muzikinį teatrą, pėsčiųjų tiltą, Žalgirio areną. Čia galima būtų dėti tašką, bet ne! O kaip gi jūrinis akvariumas prekybos centre „Mega“?! Mums pasisekė: pamatėme ryklį, įvairiaspalves gražias žuvytes ir net nardytojus tuo metu valančius akvariumo stiklus. Pasivažinėjome parduotuvės eskalatoriumi, nupirkome lauktuvių. Linksmai ir turiningai papramogavę, šiek tiek pavargę, bet kupini įspūdžių laimingai grįžome namo, kur mūsų jau laukė išsiilgę namiškiai.

7 klasės auklėtoja Veronika Grakalskienė

PB280172PB280155PB280157 PB280158PB280161PB280163 PB280164PB280167PB280168 PB280170