Lenkų kalbos savaitė

Mūsų mokykloje graži tradicija yra rengti Lenkų Kalbos savaitę. Šiais metais ji vyko lapkričio 10 – 14 dienomis.

Pačią pirmą renginio dieną, lapkričio 10, mokykla sulaukė svečių iš Lenkijos. Mūsų kraštiečio kunigo kardinolo H. Gulbinovičiaus prašymu svečiai uždegė žvakes ant kardinolo artimųjų kapų.ir aplankė mokyklą Mokyklos choras (vadovė O. Krasodomska) juos pasitiko gražiomis dainomis, mokinių tarybos nariai (koordinatorė T. Mincevič) pavaišino arbata. Jaunimas greitai rado bendrą kalbą.

Lapkričio 11 – Lenkijos Nepriklausomybės diena. 9 – 12 klasių mokiniai padedant istorijos mokytojai I. Masevič surengė pristatymą apie ilgą ir sunkų lenkų tautos kelią siekiant nepriklausomybės. 11 klasės mokinė E. Jankovska trumpai papasakojo apie J. Pilsudskio biografiją.

Mokyklos direktore H. Ravdo ir 10 klasės mokiniai pasodino tujas Pavoverės kaime (Švenčionių r.) prie Šv. Kazimiero bažnyčios, kurioje J. Pilsudskis buvo krikštytas.

5 – 10 klasių mokiniai „kūrė“ lenkų abėcėlę. Vaikai pasistengė: dailios, įvairaus pavidalo raidės papuošė mokyklos vestibiulio sieną. Jiems talkino dailės mokytoja T. Janovič.

7 klasės mokiniai lydimi lenkų kalbos mokytojos I. Šulskos dalyvavo Mickūnų mokykloje vykusiame zoniniame integruotame užsiėmime „Draugauk su lenkiška knyga“.

Savaitė prabėgo labai greitai, nes kiekviena diena buvo įdomi ir turininga.

20141119_085847IMG_9003IMG_9007 IMG_9009IMG_9191