Žvaigždes mato tie, kurie pakelia akis į dangų

Įgyvendinant ,,Kokybės krepšelio“ numatytas veiklas birželio mėnesį mūsų gimnazijos 5-IIIG klasių mokiniai lankėsi Molėtų astronomijos observatorijoje ir Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Išvykos metu vaikai susipažino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, galaktikų nuotraukomis bei apžiūrėjo 165 cm skersmens teleskopą, kuris yra didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.
Etnokosmologijos muziejuje mokiniai susipažino su kerinčiu žvaigždžių pasauliu. Kelionė prasidėjo požeminėje muziejaus galerijoje ir tarsi mitologinio medžio šaknimis ekskursijos dalyviai kilo aukštyn. Apžiūrinėjant muziejaus ekspoziciją, kiekvienoje patalpoje vaikų laukė vis nauji potyriai ir netikėti atradimai. Kiekviena erdvė, į kurią pateko mokiniai buvo vis kitokia, jie pamatė, kaip skirtingomis epochomis žmonės pažino kosminį pasaulį – pradedant etnine lietuvių tautos kosmologine simbolika, dangaus kūnais, protėvių sudarytais įvairiais kalendoriais, baigiant naujausiais pasaulio matavimo įrenginiais, astronomija, kosmonautika ir nežemiškos gyvybės paieška mūsų unikalioje visatoje.
Ekskursijos pabaigoje mokiniai pakilo į dangų siekiančią viršūnę – 32 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę nuo kurios atsiveria įspūdinga ir kerinti Labanoro girios ir šešių ežerų panorama.
Į namus visi grįžo kupini neišdildomų įspūdžių ir labai laimingi, kad ,,Kokybės krepšelio“ projekto dėka galėjo aplankyti tokią unikalią vietą ir susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis.

KK projekto grupės narės Beata Martinkevič ir Olga Butkevič