Strefowy konkurs recytatorski im. Adama Mickiewicza ,,Kresy 2022”

24 października w naszym gimnazjum odbył się strefowy konkurs recytatorski im. A. Mickiewicza ,,Kresy 2022”. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z 5 placówek strefy mickuńskiej. Uczestników przywitała p.o. dyrektor gimnazjum Zenobia Mikielewicz. Podziękowała wszystkim obecnym za przybycie i wręczyła podziękowania za udział w konkursie. Każdy uczestnik otrzymał jeszcze słodką niespodziankę.
Nasze gimnazjum reprezentowali następujący uczniowie: Aurelija Dzekonskytė, Adam Wobolewicz, Daniel Wobolewicz, Daniel Werik, Jowita Podlecka, Aurelija Šimanelytė, Krzysztof Wołodko, Ingrida Rynkun, Dovilė Zurzaitė. Najczęściej spotykane były wiersze J. Brzechwy, W. Chotomskiej, A. Fredry, T. Różewicza.
Komisja oceniająca wyłoniła 15 najlepszych recytatorów. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy. Do piętnastki trafił jeden uczestnik naszego gimnazjum – Krzysztof Wołodko uczeń klasy 8, który w eliminacjach rejonowych reprezentował nasze gimnazjum.

Daniel Wobolewicz, Kamila Poszewiecka, Juliana Migunovaitė,Jowita Podlecka-
członkowie kółka ,,Klub dziennikarzy”