Powrót do Kształcenie zawodowe

Kształcenie zawodowe: aktualnie i ciekawie

21 marca 2023 r. uczniowie klas IIIG i IVG naszego gimnazjum odwiedzili Wileńskie Centrum Szkolenia Zawodowego Biznesu Usługowego oraz Wileńskie Centrum Szkolenia Technologiczno-Inżynieryjnego. Tam poznali różnorodność zawodów oferowanych przez ośrodki szkoleniowe.
Podczas otwartych dni można było na własne oczy zobaczyć, jak odnowione i nowoczesne są szkoły zawodowe, usłyszeć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kształcenia zawodowego.
To był intensywny dzień, podczas którego uczniowie poznali wiele nowych i cennych informacji, które zachęciły ich do refleksji i wyboru najodpowiedniejszej drogi na przyszłość.

Kariera – to proces odbywający się w ciągle zmiennym rynku pracy. Dlatego powodzenie kariery zależy nie tylko od umiejętności człowieka w porę i właściwie zareagować na zmiany, ale też od zdolności te zmiany przewidzieć i przyszykować się do nich.
Dążąc do zaspokojenia potrzeb uczniów w sferze konsultacji zawodowej, socjalny pedagog Olga Butkevič oraz wychowawczyni IIIG klasy Julija Bazevičienė zorganizowały 7 marca dla uczniów IIIG klasy wycieczkę do Centrum Nauczania Rynku Pracy w Žirmunai.
Tam gimnazjaliści mogli nie tylko zapoznać się z programami nauczania proponowanymi przez Centrum, ale też obejrzeć najnowsze klasy i laboratoria wyposażone według współczesnych wymogów technologicznych oraz takie, które są dostosowane do nauki osób niepełnosprawnych.