Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest tradycyjnie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ponieważ w tym roku wypadła sobota, święto to odznaczaliśmy w poniedziałek, 4 kwietnia. W tym dniu klasy początkowe lekcje literatury miały w bibliotece gimnazjum.
Bibliotekarka przedstawiła krótką prezentację, przypominając, dlaczego właśnie 2 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci.
W czasie lekcji odbyła się zabawa dydaktyczna „Tak-Nie”, dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy, związane z postaciami popularnych książek dla dzieci, z rozsypanych kartek układały urywki ze znanych wierszy J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej.
Wielką frajdą dla pierwszoklasistów było improwizowane układanie bajki, zaczynającej się od słów „ Pewnego razu…”.