Tarptautinė Tolerancijos diena

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W ramach obchodów Dnia Tolerancji w ciągu całego tygodnia w klasach odbyły się godzinki wychowawcze poświęcone tolerancji. Uczniowie rozważali na temat tolerancji, analizowali swe poglądy, zachowania względem innych, różniących się od nas. Uczniowie zapoznali się z cechami osoby tolerancyjnej i nietolerancyjnej. Każdy uczeń miał okazję dowiedzieć się, co oznacza termin ,,tolerancja” i czy sami jesteśmy tolerancyjni. Głównym celem jest zwrócenie uwagi uczniów na takie wartości jak wzajemny szacunek i kulturę obcowania. Dla całej społeczności gimnazjalnej jest to czas na zastanowienie się nad swoją postawą wobec innych.

Pedagog socjalny Olga Butkevič