W oczekiwaniu na św. Mikołaja

5 grudnia w gimnazjum odbyła się lekcja integrowana religii i języka angielskiego dla uczniów klas 6-7 ,,Życie i dobre uczynki św. Mikołaja‘‘. Podczas lekcji uczniowie mieli do wykonania różne zadania: oglądali prezentacje w językach polskim i angielskim, uczyli się nowych słówek, pracowali w parach, wykonywali ćwiczenia interaktywne, dzięki którym wzbogacili swoją wiedzę w zakresie historii i geografii. Musieli też zastanowić się, jakie prezenty podarowaliby św. Mikołajowi, gdyby zawitał on do naszego gimnazjum.
Nam, chrześcijanom, św.Mikołaj biskup z Miry, dobroczyńca i pomocnik, swoim życiem dał świadectwo, że w Bogu i wierze tkwią korzenie każdego podarunku. Jego postać stała się symbolem dobroci, pomocy i radości. Darowane przez niego prezenty niosły przesłanie pomocy bliźnim.
W oczekiwaniu na najpiękniejsze święta w roku zastanówmy się, jaki jest najlepszy prezent, który może podarować każdy człowiek?

Nauczycielka religii Olga Butkiewicz,
nauczycielka języka angielskiego Weronika Grakalskienė