Świętujemy 3 Maja!

W poniedziałek w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Konstytucji 3 Maja. Chociaż pogoda wniosła korektę do zaplanowanych działań, impeza odbyła się bardzo uroczyście: uczniowie klasy 3 pod kierownictwem wychowawczyni Teresy Wąsowicz wykonali pieśń ,,Mazurek 3 Maja“, zerowiacy (nauczycielka Julia Mincewicz) mieli konkurs rysunków, przedstawiciele klasy 4 i wychowawczyni Romalda Sobolewa wyruszyli do Zułowa, by tam zapalić znicze, wychowawczyni klasy IVG Regina Tamosziunienie złożyła kwiaty na Rossie. Najbardziej oczekiwanym punktem uroczystości miał być rajd rowerowy Bujwidze – Punżanki – Bujwidze. Z rana patrząc na niebo i wiedząc o prognozach pogody każdy uczestnik się zastanawiał – jak wyruszyć w rajd, gdy pada deszcz? Znalazła się jednak „odważna“ jedenastka uczniów klas 6 – IIIG pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego Tadeusza Mincewicza, których nie wystraszyła pogoda. Kilka zdjęć przed szkołą, samochodowa ,,eskorta“ nauczycielki Beaty Martinkiewicz i w drogę. W czasie postoju ( przerwa była pod mostem łączacym dwa rejony wileński i święciański), na uczestników rajdu czekała niespodzianka – keksiki upieczone i świątecznie udekorowane przez nauczycielkę technologii Luizę Wołodko.
I chociaż trasa została skrócona – rajd rowerowy się odbył!
Po jego zakończeniu uczniowie wzięli udział w konkursie polonistyczno – historycznym z nagrodami, który przyszykowała polonistka Irena Szulska.
Następnie wszyscy uczestnicy byli zaproszeni na poczęstunek – kaszę gryczaną i gorącą herbatkę. (Serdeczne podziękowanie paniom ze stołówki i Edwardowi Bogdanowiczowi.)
Podsumowanie uroczystości odbyło się online w Teams, w którym uczestniczyła cała społeczność gimnazjum. Nauczycielka historii Ilona Masiewicz zapoznała i przybliżyła informacje o tym święcie. Serdeczne gratulacje i podziękowanie za aktywne i pomysłowe uczczenie tego świątecznego dnia złożyła p.o dyrektor Zenobia Mikielewicz.