Švenčiame Gegužės 3 dienos Abiejų Tautų Konstitucijos 230 -ąsias metines!

Pirmadienį mūsų gimnazijoje vyko iškilmingas Gegužės 3 d. Konstitucijos dienos minėjimas. Renginys buvo labai iškilmingas, nors dėl oro sąlygų ir buvo pakoreguoti planai. 3 klasės mokiniai paruošti mokytojos Teresos Vansovič sudainavo dainą „Mazurek 3 Maja“, priešmokyklinukai padedami mokytojos Julijos Mincevič surengė piešinių parodą, 4 klasė su savo auklėtoja Romalda Soboleva nuvyko į Zalavą Švenčionių rajone įžiebti atminimo žvakelių, IVG klasės vadovė Regina Tamošiūnienė padėjo gėlių Rasų kapinėse.
Labiausiai laukiamas buvo dviračių žygis Buivydžiai – Punžionys (Švenčionių r.) – Buivydžiai. Ryte, žvelgdami į dangų ir žinodami koks jų laukia oras, kiekvienas mąstė ar ryžtis važiuoti per lietų? Ir vis tik atsirado vienuolika drąsuolių (6 – IIIG klasių mokinių) neišsigandusių blogo oro ir kartu su kūno kultūros mokytoju Tadeušu Mincevič pradėjo kelionę dviračiais. Nusifotografavę priešais mokyklą, prižiūrimi iš paskos važiuojančios mokytojos Beatos Martinkevič visi pajudėjo. Poilsis buvo po tiltu, kuris jungia du rajonus Vilniaus ir Švenčionių. Žygio dalyvius nudžiugino staigmena technologijų mokytojos Luizos Volodko iškepti skanūs keksiukai. Ir nors maršrutas buvo sutrumpintas – dviračių žygis įvyko!
Baigdami renginį mokiniai dalyvavo lenkų kalbos mokytojos Irenos Šulskos parengtame istoriniame konkurse, kur gerai pasirodę dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Vėliau visi ragavo grikių košės ir gėrė karštą arbatą. Už tai nuoširdus ačiū valgyklos darbuotojoms ir direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Edvardui Bogdanovičiui.
Iškilmių apibendrinimas vyko nuotoliniu būdu per „Teams“ platformą, kur prisijungė visa gimnazijos bendruomenė. Istorijos mokytoja Ilona Masevič papasakojo apie Gegužės 3-iosios Lietuvos ir Lenkijos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines.
Nuoširdžiai dėkojame už tokį įdomų ir pilną įspūdžių šventinės dienos minėjimo organizavimą l. e. gimnazijos direktoriaus pareigas Zenobijai Mikelevič.