Witaj, lato!

21 czerwca, pierwszy dzień astronomicznego lata, rozpoczął się w naszym gimnazjum nie lada treściwie i ciekawie. Z wielką niecierpliwością i zaangażowaniem czekaliśmy na otwarcie letniego obozu pod nazwą ,, Ciekawscy”. Obszerny program był opracowany przez nauczycielkę Panią J. Mincewicz. W każdym dniu czekały nas róznorodne twórcze zajęcia plastyczne, sportowe, poznawcze. Mieliśmy ciekawe spotkanie i zajęcia praktyczne ze służbą policji, którzy przedstawili nam cenne wiadomości o bezpiecznym korzystaniu hulajnogi na drodze lub jezdni.
W czasie pobytu w obozie mieliśmy dużo ciekawych wycieczek pod kierunkiem naszych wychowawców klas początkowych R.Stankiewicz, A. Poszewieckiego, T.Wąsowicz, R. Sobolewej, J.Mincewicz.Trudne zajęcia zdalnego nauczania odeszły wstecz, a teraz mogliśmy na żywo cieszyć się wzajemnym obcowaniem, zabawą, zwiedzaniem i poznaniem różnorodnie ciekawych miejsc. Zwiedziliśmy Muzeum Energetyki w Wilnie, zwierzęta w wileńskim Zoo i niepowtarzalne, majestatyczne żubry oraz dorodne jelenie i sarny w miejscowości Gužiai rejonu święciańskiego.Oglądaliśmy treściwy i ciekawy film w wileńskim kinie. Niejednokrotnie jeździliśmy na wycieczki do atrakcji zabaw i gier w Wilnie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni paniom kucharkom za smaczne posiłki , a także organizatorom i wychowawcom za udostępnienie i przeżycie pięknych chwil podczas pobytu w obozie letnim ,,Ciekawscy”.

Uczniowie Gimnazjum im. T. Konwickiego w Bujwidzach