,,Pasieka szkolna‘‘ na dożynkach w Bujwidzach

18 września na placu przy gimnazjum odbyły się dożynki gminy bujwidzkiej. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele p.w. św. Jerzego w Bujwidzach, na której dziękowano Bogu za udany i urodzajny rok oraz modlono się o zdrowie, radość i pokój.
Społeczność gimnazjum do dożynek szykowała się bardzo odpowiedzialnie – wybrany został temat: „Pasieka szkolna”, ogłoszony konkurs na prace twórcze z darów jesieni o tematyce pszczelej. Misternie wykonane i wymalowane ule i z wielką fantazją wykreowane różne ,,gatunki pszczół’’przyciągały oko nie tylko uczestników i gości święta, ale i te prawdziwe mieszkanki okolicznych pasiek, które rojnie zleciały się zwabione nęcącymi zapachami i smakami.
Wykonany został stół obracający się i losujący „smakołyki”, pieczono ciasta, chleb oraz robiono kanapki. Nie zabrakło także darów z ogrodów (cukinie, arbuzy, dynie), z sadów (jabłka, grusze, śliwy), z lasów (jagody, grzyby), z pasiek pszczelich (miód) i wszystko to upiększono kwiatami, słonecznikami, kaliną i jarzębiną.
Serdecznie dziekuję za przyszykowane stoiska, za pomysly, za piękne prace twórcze, za realizację, za piękny i bogaty świąteczny stół i, oczywiście, za udział.

P.o.dyrektor Zenobia Mikielewicz