Z BABCIĄ I DZIADKIEM W RODZINNYM GRONIE NASZEGO GIMNAZJUM

1 lutego w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas najmłodszych, a także klas 5, 6,7 i 8 zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, recytatorskie, choreograficzne.

Uroczystość zagaiła wicedyrektor gimnazjum pani Z. Mikielewicz. Życzyła Szanownym Gościom krzepkiego zdrowia, zadowolenia  oraz miłej zabawy. Melodie klasycznej muzyki w wykonaniu uczennicy klasy 8 Wanessy Szawlis wprawiły w świąteczny nastrój. Piosenką o babci i dziadku rozpoczęli uczniowie klasy 1. Nie milkły również brawa po pięknym wykonaniu przez nich tańców dziewcząt z kwiatami, a także skocznego rockandrolla. Rzęsiste brawa otrzymali sześciolatkowie, gdyż serdeczne słowa piosenki o babci i dziadku sprawiły, że w oczach niektórych gości można było dostrzec łzę wzruszenia. W podzięce swoim Dziadkom uczniowie klasy 2 ofiarowali także moc życzeń wraz z pięknie wykonaną piosenką. „Dziś babci pomogę tak dobrze jak mogę”- słowami tej utworu muzycznego rozpoczęli swój występ trzeciacy, w swych życzeniach składali długich lat życia, zdrowia, odpoczynku.

Piękne melodie polskich, litewskich, rosyjskich piosenek przedstawili uczniowie klas 5, 6, 7,a także chór dzieci klas początkowych pod kierownictwem nauczycielki muzyki O. Krasodomskiej. Miłą niespodziankę sprawiły wnuczęta, gdy wręczyły swym Dziadkom gustownie wykonane laurki, kwiaty. Babcie w podzięce swym wnukom obdarowały je pączkami, cukierkami. Święto przebiegło nieodczuwalnie szybko, a więc życzyliśmy nawzajem kolejnych spotkań w naszym gimnazjum.

Nauczyciele klas początkowych Gimnazjum w Bujwidzach

Julia Mincewicz, Regina Stankiewicz, Antoni Poszewiecki, Teresa Wąsowicz

dsc_0054 dsc_0003 dsc_0006 dsc_0010 dsc_0015 dsc_0020 dsc_0025 dsc_0030 dsc_0036 dsc_0046 dsc_0047dsc_0028