Słoneczny i szczęśliwy Międzynarodowy Dzień Dziecka

Pierwszy czerwca jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że zaczyna się lato, ale także dlatego, że ten dzień jest Międzynarodowym Dniem Ochrony Dziecka.

Tego dnia w naszym gimnazjum odbył się pierwszy konkurs intelektualno – sportowy. Impreza została przeprowadzona przez uczniów IG klasy, która zorganizowała rozrywkę dla wszystkich i zaprosiła IG klasę z Gimnazjum im. św.St .Kostki w Podbrzeziu. Podczas imprezy nasi uczniowie i goście musieli wykonywać zadania w grze terenowej o geograficzno – historycznej tematyce, zawodach sportowych ” Najlepszy skoczek gimnazjum” oraz zatańczyć taniec flashmob.

W zawodach sportowych ” Najlepszy skoczek gimnazjum” w grupie starszej zwyciężyli Marcin Andrijewski uczeń klasy IIIG i Emilia Mincewicz uczennica klasy7 , wśród młodszych uczestników zwyciężyli Weronika Branicka z klasy5 i Łukasz Mincewicz z klasy 4 .Uczniowie obcowali, bawili się, grała muzyka. Uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania. Na koniec fajnie było skosztować lodów, zasponsorowanych przez braci Alberta i Roberta Klimaszevskich. Nastrój był bardzo podniosły i radosny. Wieczorem dzieci świetnie się bawiły na dyskotece. Imprezę pomogli zorganizować koordynator samorządu uczniowskiego Wiesława Wierzbowicz i nauczyciel WF Tadeusz Mincewicz.