Projekt ,,Europa – to my“

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w strefowym projekcie ,,Europa – to my“. Celem projektu było : wzbudzanie zainteresowania kulturami innych narodów, rozwijanie tolerancji i szacunku do ludzi różnych narodowości.
Projekt podzielony był na 3 etapy: pierwsze dwa odbywały się w placówce szkoleniowej uczestników, ostatni – na terenie okręgu wileńskiego w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach.
Pierwszym zadaniem było stworzenie plakatu o wybranym kraju.
Drugim – utworzenie prezentacji na temat najpopularniejszych atrakcji turystycznych.
Trzecie zadanie -zaprezentować swoją pracę na spotkaniu końcowym.
Wybranym krajem naszych uczniów była Estonia.
W trakcie realizacji projektu uczniowie poprzez różne działania zdobywali wiedzę na tematy dotyczące wybranego kraju, w zakresie jego lokalizacji na mapie, poznania symboli narodowych, zabytków i ważnych miejsc, charakterystycznych potraw, elementów języka.
W ramach projektu nasi uczniowie 18 kwietnia byli w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach, gdzie zdobyli nowe doświadczenia i rozwinęli zainteresowania dotyczące Europy.
Uczniowie bardzo chętnie brali udział w projekcie, bawiąc się i ucząc jednocześnie!