Požemyje išsaugota istorija

Rugsėjo 10 dieną gimnazijos IIG ir IIIG klasių mokiniai išsiruošė į Vilnių, kad pamatytų ypatingą vietą. Šįkart tai buvo slėptuvė (bunkeris) esanti Panerių gatvėje.
Susitartą valandą mokiniai susitiko su gidais ir leidosi po neeilinį objektą – požeminę karo laikų slėptuvę. Šis objektas yra unikalus tuo, kad šiuo metu tai vienintelė Vilniuje esanti autentiška civilinės gynybos slėptuvė, kurią galima pamatyti. Tokie pastatai sovietmečiu buvo statomi siekiant apsaugoti gyventojus atominio, cheminio, biologinio ar kitokio masinio naikinimo ginklo panaudojimo atveju. Požeminiai statiniai buvo ne tik izoliuojami nuo išorinio pasaulio, bet ir pritaikyti apsaugoti žmones nuo oro pavojaus, atominio karo ar kitų negandų. Žlugus SSRS daugelis bunkerių transformavosi.
Jaunuoliai pamatė oro filtravimo aparatą, gultus, išlikusias maisto, medicinos ir ryšio priemones, plakatuose pavaizduotas instrukcijas. Ekskursijos metu buvo galima pasimatuoti cheminės apsaugos kostiumus bei dujokaukes. Kai kurie mokiniai savarankiškai atidarinėjo kelis šimtus kilogramų sveriančias bunkerio duris. Nors slėptuvė nėra didelė, bet išsiskiria autentiškumu, nes čia išliko didžioji dalis įrangos, kuri kiekvieną perkelia į Šaltojo karo laikus. Mokiniai taip pat dalyvavo orientaciniame žaidime.
Ekskursijos pabaigoje vienas iš gidų paskelbė komandinio žaidimo rezultatus ir visiems dalyviams įteikė saldžias dovanas.