Święto poezji

12 kwietnia mieliśmy w naszym gimnazjum piękną imprezę – „Święto poezji”.

W ramach IV Międzynarodowego Zlotu Poetów Polskiego Rodowodu „Wilno – Kolebka Romantyzmu Polskiego – Europejskim miastem literatów” gościliśmy poetów nie tylko z Polski, lecz i innych krajów europejskich. Organizatorką tych spotkań jest pani Apolonia Skakowska. Podczas spotkania w auli szkolnej dyrektor gimnazjum pani Halina Rawdo zapoznała gości z historią Bujwidz i szkoły, opowiedzieli też o sobie i swojej twórczości poeci.

Następnie zaś odbyły się zajęcia w grupach. Uczniowie nie tylko wsłuchiwali się w piękno mówionej i śpiewanej poezji, lecz mogli też zadawać pytania, dzielili się refleksjami na temat usłyszanego. Piszący wiersze uczniowie zaprezentowali swoją twórczość zarówno dla swoich kolegów szkolnych, jak i doświadczonych poetów, otrzymując słowa pochwały i uznania.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom spotkania za tak ciekawe i wzruszające chwile.

IMG_8140IMG_8107 IMG_8117 IMG_8119 IMG_8122 IMG_8146 IMG_8149 IMG_8153 IMG_8156 IMG_8160 IMG_8167