Pod parasolem języka litewskiego

Kolorowy i pełen różnorodnych imprez był miesiąc języka litewskiego, poświęcony 30-leciu odzyskania niepodległości przez Litwę. Odbył się konkurs recytatorski uczniów klas początkowych, którego zwycięzcy recytowali wiersze podczas takiegoż konkursu w niemenczyńskim centrum metodycznym. Najmłodsi rysowali też aplikacje, poświęcone Litwie, starsi tworzyli trójkolorowe upiększenia. 10 marca odbył się uroczysty koncert ,,Wianek pieśni i tańców Tobie, Litwo‘‘, który prowadziły uczennice klasy IIG. Wszystkie wystąpienia były głośno oklaskiwane.

Uczniowie gimnazjum urodzili się i żyją w wolnej Litwie, cenią to, co mają, czym mogą się szczycić, wykorzystują każdą możliwość, by wspólnie świętować i tworzyć przyszłość naszej Ojczyzny.