Plener „Malujemy Bujwidze”

9 czerwca na terenie naszego gimnazjum odbył się plener artystyczny „Malujemy Bujwidze”. Pomysł na zorganizowanie pleneru, powstał wspólnie z uczniami, którzy chcieli zmienić otoczenie, uciec od codzienności i poczuć nowe relacje, tworząc pod gołym niebem wraz z przyjaciółmi szkolnymi. W plenerze uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie naszego gimnazjum.
Podczas pleneru młodzież miała okazję doskonalić swoją kreatywność, zdolności malarskie, a także cierpliwość, tworząc na płótnie i papierze. Tego dnia w tworzeniu malarskim uczniowie na nowo odkrywali znane horyzonty, zapoznawali się z nowymi technikami oraz przez pryzmat sztuki bardziej kreatywnie dostrzegli piękno swojej miejscowości.
W przerwie pleneru, mieliśmy rozrywkę w postaci gier integracyjnych oraz słodkie niespodzianki. Podsumowaniem całej imprezy plenerowej był piknik na szkolnym podwórku pod kwitnącym kasztanem. Każdy podzielił się swoimi wrażeniami oraz zapoznał z rezultatem pracy twórczej.We wrześniu będzie zorganizowana wystawa prac artystycznych.