Uroczyste ślubowanie

“Uroczyste ślubowanie to na ucznia pasowanie” – słowami tej piosenki uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli swój występ. Były to piosenki “Pierwszaczek”, “Bo co może mały człowiek” i inne.
Pierwszacy kontynuowali swoje wystąpienie o szkole, nauce czytania i matematyki, muzyki, środowiska, o obowiązkach ucznia dyżurnego, o przyjaźni.
Emilija Werkowska pięknie deklamowała wiersz J. Tuwima “Pan Hilary”.
Pani dyrektor Z. Mikielewicz życzyła uczniom powodzenia w zdobywaniu wiedzy.
Uczniowie sprawnie się wywiązały ze swego pierwszego egzaminu, gdzie musiały przeczytać wyrazy oraz policzyć.
Nastąpił uroczysty moment pasowania na ucznia, podczas którego pierwszacy ślubowali być wzorowymi uczniami oraz bronić honoru swojej Ojczyzny.
Na zakończenie imprezy uczniowie klas starszych dedykowali pierwszakom piękne życzenia oraz wręczyli mnóstwo upominków.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej…