Ostatni dzwonek

Czym jest ostatni dzwonek dla maturzysty? Jest to symbol ukończenia szkoły oraz początek nowej drogi w życiu. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w ten szczególny dzień maturzyści Gimnazjum T. Konwickiego w Bujwidzach powrócili do szkoły po raz ostatni, aby pożegnać ten rok, 12 lat nauki w szkole, nauczycieli oraz przyjaciół.
Mimo obostrzeń związanych z pandemią „Ostatni dzwonek” czyli zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej tradycyjnie odbyło się się na placu szkolnym. Spotkanie z nauczycielami i kolegami z ławki “w realu” po długiej przerwie sprawiło wszystkim dużo radości. Był to dzień wyjątkowy, uroczysty, pełen wspomnień, podziękowań i pożegnań.
Dyrektor Gimnazjum, Zenobia Mikielewicz mówiła, że maturzyści zdają sobie sprawę, że zamykają pewien rozdział swojego życia, który był pełen wrażeń, radości, a być może najpiękniejszy w ich życiu. Teraz każdy dzień będzie przybliżał ich do dorosłego świata, pełnego trudności i nie tak obfitego w beztroskie chwile. Życzenia pomyślności na maturze, dostania się na wymarzone studia oraz szczęśliwej drogi życiowej brzmiały nie tylko z ust Pani Dyrektor, ale również wychowawcy.
Podczas ostatniego dzwonka, zanim ruszą na podbój świata, maturzyści dziękowali nauczycielom i dyrekcji za nauczanie i wychowanie, zrozumienie i cierpliwość, wyrozumiałość i pomocną dłoń. Na koniec uroczystości Ostatniego Dzwonka, tradycyjnie z udziałem uczniów klasy pierwszej zabrzmiał ostatni dzwonek dla maturzystów. Uczniowie tradycyjnie posadzili drzewko w szkolnym sadzie, które jest symbolem podzięki za lata nauki. Niespodzianką dla maturzystów były prezenty oraz piękna wesoła piosenka od uczniów klasy pierwszej, którzy przybyli odprowadzić starszych przyjaciół w dalszą drogę.