Witaj, lato!

21 czerwca, pierwszy dzień astronomicznego lata, rozpoczął się w naszym gimnazjum nie lada treściwie i ciekawie. Z wielką niecierpliwością i zaangażowaniem czekaliśmy na otwarcie letniego obozu pod nazwą ,, Ciekawscy”. Obszerny program był opracowany przez nauczycielkę Panią J. Mincewicz. W każdym dniu czekały nas róznorodne twórcze zajęcia plastyczne, sportowe, poznawcze. Mieliśmy ciekawe spotkanie i zajęcia praktyczne ze służbą policji, którzy przedstawili nam cenne wiadomości o bezpiecznym korzystaniu hulajnogi na drodze lub jezdni.
W czasie pobytu w obozie mieliśmy dużo ciekawych wycieczek pod kierunkiem naszych wychowawców klas początkowych R.Stankiewicz, A. Poszewieckiego, T.Wąsowicz, R. Sobolewej, J.Mincewicz.Trudne zajęcia zdalnego nauczania odeszły wstecz, a teraz mogliśmy na żywo cieszyć się wzajemnym obcowaniem, zabawą, zwiedzaniem i poznaniem różnorodnie ciekawych miejsc. Zwiedziliśmy Muzeum Energetyki w Wilnie, zwierzęta w wileńskim Zoo i niepowtarzalne, majestatyczne żubry oraz dorodne jelenie i sarny w miejscowości Gužiai rejonu święciańskiego.Oglądaliśmy treściwy i ciekawy film w wileńskim kinie. Niejednokrotnie jeździliśmy na wycieczki do atrakcji zabaw i gier w Wilnie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni paniom kucharkom za smaczne posiłki , a także organizatorom i wychowawcom za udostępnienie i przeżycie pięknych chwil podczas pobytu w obozie letnim ,,Ciekawscy”.

Uczniowie Gimnazjum im. T. Konwickiego w Bujwidzach

Mała Matura

25 maja w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej uczniom klasy II G. Tego dnia do szkoły spieszyli uczniowie i rodzice, bo to okazja niezwykła i radosna. Kolejny etap edukacji zakończony. Mają już za sobą 10 lat nauki.
Pełniąca obowiązki dyrektora pani Zenobia Mikielewicz, wyrażając tęsknotę za codziennymi spotkaniami, podziękowała uczniom, że dzielnie poradzili sobie ze zdalną edukacją. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy za dobre wyniki w nauce, sumienną i wytrwałą naukę zdalną, za aktywny udział w życiu klasy i gimnazjum.
Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia podstawowego etapu edukacji, czyli ,,Małej Matury”.
Wychowawczyni klasy II G podziękowała przedmiotowcom, wychowankom, rodzicom oraz pani dyrektor za współpracę, starania i wysiłek włożone w dążeniu do wspólnego celu i wręczyła skromne upominki wychowankom.
Rodzice podziękowali Nauczycielom, Wychowawczyni i Dyrekcji za wysiłek włożony w zdalny proces nauczania i wychowania, który wymagał od nich wiele poświęcenia.
Serdecznie dziękujemy rodzicom klasy II G, którzy przyczynii się do tego, by ten dzień w życiu ich dzieci pozostał w pamięci. Po uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na herbatę i poczęstunek.
Życzymy uczniom klasy IIG zdrowych, pełnych wrażeń i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Wychiwawczyni klasy IIG Teresa Gajliun

Plener „Malujemy Bujwidze”

9 czerwca na terenie naszego gimnazjum odbył się plener artystyczny „Malujemy Bujwidze”. Pomysł na zorganizowanie pleneru, powstał wspólnie z uczniami, którzy chcieli zmienić otoczenie, uciec od codzienności i poczuć nowe relacje, tworząc pod gołym niebem wraz z przyjaciółmi szkolnymi. W plenerze uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie naszego gimnazjum.
Podczas pleneru młodzież miała okazję doskonalić swoją kreatywność, zdolności malarskie, a także cierpliwość, tworząc na płótnie i papierze. Tego dnia w tworzeniu malarskim uczniowie na nowo odkrywali znane horyzonty, zapoznawali się z nowymi technikami oraz przez pryzmat sztuki bardziej kreatywnie dostrzegli piękno swojej miejscowości.
W przerwie pleneru, mieliśmy rozrywkę w postaci gier integracyjnych oraz słodkie niespodzianki. Podsumowaniem całej imprezy plenerowej był piknik na szkolnym podwórku pod kwitnącym kasztanem. Każdy podzielił się swoimi wrażeniami oraz zapoznał z rezultatem pracy twórczej.We wrześniu będzie zorganizowana wystawa prac artystycznych.

Zakończenie roku szkolnego w klasach I – IV

Po trudach zdalnego nauczania, jaki podjęli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, przyszedł czas na upragnione wakacje.
Klasy 3 i 4 w wyznaczonej godzinie spotkały się online na Platformie Teams na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021. Klasy 1 i 2 miały spotkanie z wychowawcami w szkole. Wychowawcy klas 1 – 3 powiedzieli swoim uczniom “Do zobaczenia, spotkamy się we wrześniu “. Natomiast wychowawczyni klasy czwartej pożegnała się ze swoimi wychowankami po czteroletniej, owocnej, a jakże miłej współpracy.
Uczniowie wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.
Były wspomnienia, podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i łzy wzruszenia. Trudno było się rozstać. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku… Na pożegnanie uczniowie kl. 4 otrzymali od swojej Pani zdjęcia w postaci prezentacji ze spędzonych wspólnie czterech lat.
Kształcenie na odległość nie funkcjonowałoby tak dobrze, gdyby nie pomoc i wielkie zaangażowanie ze strony Rodziców, którym za trud, energię i wsparcie ogromnie dziękujemy.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Dzień Dziecka

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

1 czerwca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pierwsze wzmianki o Dniu Dziecka pojawiły się w okresie międzywojennym XX wieku, jednak oficjalnie ustanowiono go w 1954 roku.
Każdego roku, z okazji tego pięknego święta, w naszym gimnazjum odbywają się wycieczki, zawody sportowe, wypady nad jezioro i wiele innych ciekawych zajęć. W tym roku z powodu kwarantanny nie możemy spotkać się na żywo, dlatego Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować konkurs plastyczny ,,Szczęśliwe dzieciństwo”. Każda klasa chętnie wzięła udział i przedstawiła kolorowy świat spojrzeniem dziecka. Zapraszamy do obejrzenia galerii najlepszych prac!

Ostatni dzwonek

Czym jest ostatni dzwonek dla maturzysty? Jest to symbol ukończenia szkoły oraz początek nowej drogi w życiu. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w ten szczególny dzień maturzyści Gimnazjum T. Konwickiego w Bujwidzach powrócili do szkoły po raz ostatni, aby pożegnać ten rok, 12 lat nauki w szkole, nauczycieli oraz przyjaciół.
Mimo obostrzeń związanych z pandemią „Ostatni dzwonek” czyli zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej tradycyjnie odbyło się się na placu szkolnym. Spotkanie z nauczycielami i kolegami z ławki “w realu” po długiej przerwie sprawiło wszystkim dużo radości. Był to dzień wyjątkowy, uroczysty, pełen wspomnień, podziękowań i pożegnań.
Dyrektor Gimnazjum, Zenobia Mikielewicz mówiła, że maturzyści zdają sobie sprawę, że zamykają pewien rozdział swojego życia, który był pełen wrażeń, radości, a być może najpiękniejszy w ich życiu. Teraz każdy dzień będzie przybliżał ich do dorosłego świata, pełnego trudności i nie tak obfitego w beztroskie chwile. Życzenia pomyślności na maturze, dostania się na wymarzone studia oraz szczęśliwej drogi życiowej brzmiały nie tylko z ust Pani Dyrektor, ale również wychowawcy.
Podczas ostatniego dzwonka, zanim ruszą na podbój świata, maturzyści dziękowali nauczycielom i dyrekcji za nauczanie i wychowanie, zrozumienie i cierpliwość, wyrozumiałość i pomocną dłoń. Na koniec uroczystości Ostatniego Dzwonka, tradycyjnie z udziałem uczniów klasy pierwszej zabrzmiał ostatni dzwonek dla maturzystów. Uczniowie tradycyjnie posadzili drzewko w szkolnym sadzie, które jest symbolem podzięki za lata nauki. Niespodzianką dla maturzystów były prezenty oraz piękna wesoła piosenka od uczniów klasy pierwszej, którzy przybyli odprowadzić starszych przyjaciół w dalszą drogę.

 

Razem – ja i moja rodzina

„Dziecko, mama, tata
to najpiękniejsze słowa świata”
W naszym gimnazjum odbył się projekt z okazji Dnia Rodziny pod hasłem :,,RAZEM- JA I MOJA RODZINA”.
Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas.
Celem projektu było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób.
W ramach projektu dzieci miały okazję świetnie się bawić i spędzić miło czas ze swoimi rodzicami i członkami rodziny.
Wszystkim Kochanym Rodzicom
życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

Konkurs języka angielskiego

5 maja w trybie online odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 5-6 strefy niemenczyńskiej. Nasze gimnazjum reprezentowały Kamila Poszewiecka i Malwina Sławińska. Uczestnicy konkursu, używając programu pixton.com, musieli stworzyć komiks na podstawie jednej z trzech podanych sytuacji. Wszyscy uczestnicy byli nagrodzeni dyplomami.

Gratulujemy naszym uczestniczkom!

Świętujemy 3 Maja!

W poniedziałek w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Konstytucji 3 Maja. Chociaż pogoda wniosła korektę do zaplanowanych działań, impeza odbyła się bardzo uroczyście: uczniowie klasy 3 pod kierownictwem wychowawczyni Teresy Wąsowicz wykonali pieśń ,,Mazurek 3 Maja“, zerowiacy (nauczycielka Julia Mincewicz) mieli konkurs rysunków, przedstawiciele klasy 4 i wychowawczyni Romalda Sobolewa wyruszyli do Zułowa, by tam zapalić znicze, wychowawczyni klasy IVG Regina Tamosziunienie złożyła kwiaty na Rossie. Najbardziej oczekiwanym punktem uroczystości miał być rajd rowerowy Bujwidze – Punżanki – Bujwidze. Z rana patrząc na niebo i wiedząc o prognozach pogody każdy uczestnik się zastanawiał – jak wyruszyć w rajd, gdy pada deszcz? Znalazła się jednak „odważna“ jedenastka uczniów klas 6 – IIIG pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego Tadeusza Mincewicza, których nie wystraszyła pogoda. Kilka zdjęć przed szkołą, samochodowa ,,eskorta“ nauczycielki Beaty Martinkiewicz i w drogę. W czasie postoju ( przerwa była pod mostem łączacym dwa rejony wileński i święciański), na uczestników rajdu czekała niespodzianka – keksiki upieczone i świątecznie udekorowane przez nauczycielkę technologii Luizę Wołodko.
I chociaż trasa została skrócona – rajd rowerowy się odbył!
Po jego zakończeniu uczniowie wzięli udział w konkursie polonistyczno – historycznym z nagrodami, który przyszykowała polonistka Irena Szulska.
Następnie wszyscy uczestnicy byli zaproszeni na poczęstunek – kaszę gryczaną i gorącą herbatkę. (Serdeczne podziękowanie paniom ze stołówki i Edwardowi Bogdanowiczowi.)
Podsumowanie uroczystości odbyło się online w Teams, w którym uczestniczyła cała społeczność gimnazjum. Nauczycielka historii Ilona Masiewicz zapoznała i przybliżyła informacje o tym święcie. Serdeczne gratulacje i podziękowanie za aktywne i pomysłowe uczczenie tego świątecznego dnia złożyła p.o dyrektor Zenobia Mikielewicz.


Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Uliczne sygnały zna duży i mały,
uliczne sygnały trzeba dobrze znać.
Gdy światło zielone na drugą idź stronę,
lecz kiedy jest czerwone wtedy musisz stać.

19 – 23 kwietnia w naszym gimnazjum odbył się Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Uczniowie klas młodszych zostali uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Z równie dużym zainteresowaniem oglądali bajki animowane, rysowali rysunki o tematyce bezpieczeństwa.
Wnioski z realizacji tego Tygodnia są takie, że o bezpieczeństwie zawsze warto mówić i należy często powtarzać uczniom nawet informacje już im znane.