„Łączy nas książka”

Każdego roku 2 kwietnia na świecie obchodzone jest Święto Książki dla Dzieci.
     Uczniowie 1-5 klasy naszego gimnazjum w tym roku wzięli udział w imprezie „Łączy nas książka”, zorganizowanej przez bibliotekarkę gimnazjum oraz nauczycielkę języka litewskiego Beatę Martinkiewicz.
Bibliotekarka przedstawiła najnowsze książki dla dzieci, przypomniała, dlaczego to święto odznacza się w dniu urodzin H. Ch. Andersena, nawoływała częściej odwiedzać bibliotekę, gdzie każdy może znaleźć dla siebie ciekawe i pouczające książki.
     Po prezentacji czekały na dzieci zajęcia twórcze. Jedni w grupach układali bajki w języku polskim i litewskim „Pewnego razu…”, inni rozwiązywali krzyżówki na znajomość tytułów bajek i książek dziecięcych.
Najbardziej jednak wszystkich zachwyciło tworzenie zakładek do książek.
     W czasie imprezy w bibliotece gimnazjum „zakwitła” „Wiązanka bajkowa”, która będzie cieszyć wszystkich odwiedzających bibliotekę aż do Świąt Wielkanocnych.