Miniolimpiada z języka angielskiego dla piątoklasistów

Języków obcych można się uczyć na wiele różnych sposobów. A jeśli można to robić w gronie rówieśników, to na pewno się uda.
11 maja w Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach odbyła się miniolimpiada z języka angielskiego dla uczniów klas 5 strefy niemenczyńskiej. Jej hasłem było ,, Nauka języka angielskiego to systematyczna praca. Rozkoszujcie się tym.’’ Zebranych przywitała i życzyła powodzenia p.o. dyrektor gimnazjum P. Zenobia Mikielewicz i nauczycielka metodyk języka angielskiego z Gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie P. Ruta Malakauskienė. Impreza rozpoczęła się od sprawdzenia prac domowych, podczas którego trzynastka uczestników oryginalnie przedstawiła siebie, swoją szkołę i kolegów. Następnie odbył się sprawdzian wiedzy z języka angielskiego. A po krótkiej przerwie na uczestników czekała część twórcza, którą wykonywali pracując w grupach. Po obejrzeniu filmiku o znanych miejscach Londynu, uczniowie musieli kilka z nich narysować i przedstawić. To była wspaniała możliwość bliżej się zapoznać i poobcować, bowiem praca twórcza zbliża ludzi.
Czas minął szybko i wkrótce w auli gimnazjum odbyło się nagrodzenie uczestników: wszyscy otrzymali czekoladowe medale i certyfikaty za prace domowe i twórcze, a piątka najlepszych ze sprawdzianu wiedzy z języka angielskiego została nagrodzona dyplomami i prezentami od sponsorów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w zdobywaniu kolejnych szczytów. Dziękujemy darczyńcom, twórcom zadań i organizatorom za możliwość spotkania ,,na żywo’’ oraz ciekawie i pożytecznie spędzony czas.
Nasze gimnazjum reprezentowali Justyna Jankauskaitė i Daniel Wobolewicz.

Weronika Grakalskienė
St.nauczycielka języka angielskiego